1 вересня даємо перший дзвінок випити зі знанням (справи)
В Україні День знань за традицією відзначається 1 вересня. Офіційно це свято було засновано 1 вересня 1984. 1 вересня святкують школярі та студенти, в цей день у них починається новий навчальний рік.
Також у цей день...
В 325 році на Першому Вселенському соборі в Нікеї прийнято рішення про перенесення початку Нового року з 1 березня на 1 вересня.
1783 – о 13:45 Жак Шарль і один з братів Робер піднімаються в повітря з саду Тюїльрі в Парижі на очах юрби, що нараховує близько 400 000 глядачів, і стають першими людьми, що зробили вільний політ на водневому аеростаті. Аеростат діаметром 8.6 метра, пролітає 43 кілометра і приземляється в околицях міста Нелі. Цей політ ознаменував собою початок кінця монгольф'єра, оскільки водневі аеростати забезпечували більшу дальність і тривалість польотів.
1910 – відкрилася перша фабрика грамофонних платівок – Апрелівський завод грамплатівок.
1939 – відбулася Глейвіцька провокація, що послужила приводом до нападу Німеччини на Польщу 1 вересня 1939 року, який став початком Другої світової війни.
1964 – вперше на телеекрани вийшла передача «На добраніч, малюки!».
1969 – День народження білоруського ансамблю «Пісняри».
1985 – в Атлантичному океані виявлені уламки лайнера «Титанік».
Про знаменитих світу цього...
У 1875 році народився Едгар Райс Берроуз – американський письменник, який придумав Тарзана.
1957 – Глорія Естефан, латиноамериканська співачка, володарка п'яти нагород «Греммі».
Не цокаючись...
У 1715 році помер Людовик XIV де Бурбон, король Франції та Наварри, відомий як «Король-Сонце».
1970 – Франсуа Моріак, французький письменник, лауреат Нобелівської премії.
У Харкові...
1 вересня 1802 року Василь Каразін вимовляє запальну промову перед міським товариством. З властивим йому захопленням, а іноді й перебільшенням, він пророкує, що з установою в Харкові університету місто буде давати «златоустих наставників у Слові Божому і моральності, освічених із'яснітелей волі Царської, мудрих суддів, лікарів, натуралістів і вчених, освічених комерсантів, ораторів, поетів, вихователів російського юнацтва». Він мріяв, що «незвичайне збіговисько люду прикрасить і поширить це місто і залежні від нього (повітові), наповнить його всіма утіхами, властивими освіченому товариству, що багатства всіх країн Росії стануть литися до нас річкою, що достаток і радість будуть мати у нас вірний притулок...»Так починався Харківський університет.
1877 – у Харкові відкрита Жіноча реміснича школа Харківського Товариства поширення в народі грамотності. У перший рік існування школи в неї надходять 60 учениць. З ремесел в ній навчають лише шиттю.
1933 – Харківський Педагогічний інститут професійної освіти та Фізико-хіміко-математичний інститут були перетворені на Харківський державний університет з факультетами: фізико-математичним, хімічним, біологічним, геолого-географічним, історичним, економічним, літературно-лінгвістичним.
Іменини відзначають...
Андрій, Тимофій.
ru.wikipedia.org
all.kharkov.ua
city.kharkov.ua