П'ємо за свої, національні. 2 вересня – День народження гривні

Четвер, 2 вересня 2010, 08:33
2 вересня 1996 року, відповідно до Указу тодішнього Президента Леоніда Кучми, в Україні почалася грошова реформа. В обіг була введена національна валюта України – гривня, і сота її частина – копійка.
гривня

Нова національна валюта вводилася в прив'язці до курсу долара. Тоді за одну гривню можна було придбати 66 центів.

У цей день за встановленим курсом були переведені в гривні ціни, тарифи, оклади заробітної плати, стипендії, пенсії, кошти на рахунках підприємств, установ і організацій, а також вклади громадян. Внески населення було перераховано у гривні за курсом 100 000 карбованців за одну гривню без будь-яких обмежень і конфіскацій із вільним їх використанням у гривнях.

Протягом 15 днів – з 2 до 16 вересня 1996 року – у готівковому обігу одночасно вільно використовувалися як гривні, так і карбованці з поступовим вилученням останніх. Після 16 вересня 1996 року прийом карбованців було припинено, і єдиним законним засобом платежу на території України з того моменту і до цих пір є гривня.

Також у цей день...

490 року до н.е. 2 вересня давньогрецький воїн Фітіпід прибіг з містечка Марафон в Афіни зі звісткою про перемогу греків над персами. Вбігши на головну площу Афін, посланець вимовив «Радійте! Ми перемогли» і замертво впав на землю. Коли в 1896 році в Афінах проходили перші сучасні Олімпійські ігри, на його честь влаштували забіг між Марафоном і Афінами. З тих пір марафон стане класичної дистанцією (42 км 195 м) і змагання з марафонського бігу будуть одним з найпопулярніших видів легкої атлетики.

911 – князь Олег уклав перший міжнародний договір з Візантією.

1834 – Семюел Кольт запатентував револьвер. Але уявіть, Самуель Кольт не є винахідником револьвера. Подібна конструкція з обертовим блоком зарядних камер (барабаном) існувала з XVI століття. Збереглося багато виробів з фітільнимі або кремінним замком, в яких присутній барабан одночасно в ролі патронника і магазина для зарядів. В основному це мисливські рушниці.

1867 – перша школа для дівчаток відкривається у Гарлемі, Нідерланди.

1945 – представники Японії на борту американського лінкора «Міссурі» підписують акт про капітуляцію. Корея буде розділена на американську та радянську зони окупації до освіти демократичного уряду. Зовнішню Монголію контролює СРСР, а Китай отримує владу над Внутрішньої Монголією, Маньчжурією, островами Формоза (сучасний Тайвань) і Хайнань. Американський генерал Макартур наділяється надзвичайними повноваженнями в Японії до подальших розпоряджень уряду США. Так скінчилася Друга світова війна.

Про знаменитих світу цього...

1964 – Кіану Рівз, американський кіноактор («Дракула Брема Стокера», «Швидкість», «Джонні Мнемонік», «Адвокат диявола», «Маленький Будда», «Матриця»).

1965 – Леннокс Льюїс, англійський боксер-важкоатлет, олімпійський чемпіон 1988 року, чемпіон світу серед професіоналів за версією WBC. На професійному ринзі провів 34 бої і переміг у 33 (27 – нокаутом).

1966 – Салма Хайєк, американська актриса мексиканського походження («Фріда», «Від заходу до світанку», «Відчайдушний», «Чотири кімнати»)

Не цокаючись...

У 1937 році помер П'єр де Кубертен, засновник сучасних Олімпійських ігор.

1973 – Джон Рональд Руел Толкін, англійський письменник, лінгвіст, філолог. Автор всесвітньо відомої трилогії «Володар кілець» (The Lord of the Rings) і багатьох інших популярних творів в жанрі фентезі.

У Харкові...

2 вересня 1871 року «відкрив свої дії» Харківський Земельний Банк. Банк «засновується для видачі позик під заставу нерухомого майна, що належать їх власникам на праві повної власності, спочатку в п'яти губерніях: Харківської, Курської, Воронезької, Катеринославській і Полтавській».

Іменини відзначають...

Опанас, Віктор, Максим, Самуїл, Степан, Серафима.

ru.wikipedia.org
all.kharkov.ua
city.kharkov.ua

comments powered by HyperComments