Закладаємо на гусей і п'ємо до повної косоокості
Якщо ви не знайшли в собі задатки філософа – не біда. Рясні узливання зроблять вас на ранок феноменально схожим на великого китайського мислителя.
За народним календарем сьогодні Микита осінній, гусепролет.
Здавна примеч: «Гуси на хвості зиму тягнуть». Високо летять гуси – до високі повені, низько – до малого. Якщо перелітні гуси часто сідали на землю, якщо ще не поспішали з відльотом шпаки – очікувалася осінь сухою і теплою.
Також в цей день...
У 1618 році в Брюсселі відкрито перший у світі ломбард.
1773 – оприлюднено перший маніфест Омеляна Пугачова, початок пугачевского бунту. Пугачов під ім'ям врятувався від смерті імператора Петра III Федоровича оголосив народові вічну волю, дарував землю, закликав до винищення поміщиків.
1887 – на з'їзді цукрозаводчиків Півдня Росії створюється перше російське монополістичне об'єднання – цукровий синдикат.
1939 – міністр закордонних справ Рейху Ріббентроп і Молотов підписали «Німецько-совєтський договір про дружбу і кордон між СССР і Німеччиною». Згідно з цією угодою Польща була розділена між СССР та Німеччиною.
1968 – пісня «Бітлз» «Hey Jude», присвячена Полом Маккартні синові Джона Леннона Джуліану, очолила американський хіт-парад і залишалася на першому місці протягом 9 тижнів.
Про знаменитих світу цього...
У 551 до н. е. народився Конфуцій, китайський мислитель («Бесіди і судження»).
1573 – Мікеланджело да Караваджо, італійський живописець, основоположник європейського реалістичного живопису.
1924 – Марчелло Мастроянні, італійський кіноактор.
1934 – Бріжітт Бардо (справжнє ім'я Каміль Жаваль), французька кіноактриса («І бог створив жінку», «Бабетта йде на війну», «Презирство»).
1968 – Міка Хаккінен, самий гарячий хлопець в історії Фінляндії – автогонщик і дворазовий чемпіон «Формули-1».
Не цокаючись ...
У 1994 році затонув пором «Естонія». У результаті загинули 852 людини – найбільша аварія на Балтиці в повоєнний час.
У Харкові ...
28 вересня 1780 Слобідсько-Українська губернія, заснована в 1765 році, була перетворена у Харківське намісництво. Воно поділялося на 15 повітів або округів. Зі сходу на захід Харківське намісництво простягається на 290 верст (межує з Воронезьким на сході і з Чернігівським на заході), а з півночі на південь на 350 верст (на півночі межує з Курським намісництвом, з півдня з Катеринославським).
Іменини відзначають ...
Богдан, Валеріан, Іван, Леонід, Макар, Максим, Марія, Марк, Микита, Осип (Йосип), Порфирій, Степан, Федот.
ru.wikipedia.org
all.kharkov.ua
city.kharkov.ua