По хвостику оселедця – і на вечорниці
А без чого у нас не обходиться жодне застілля? Правильно, без оселедчика. Адже ми завжди вважали, що оселедець – чисто слов'янський делікатес. Але це далеко не так. Справжні шанувальники і прихильники цієї риби живуть у Фінляндії.
І кожен рік, на початку жовтня саме в Гельсінкі з'їжджаються всі шанувальники фінського делікатесу – оселедця – на щорічний ярмарок оселедця.
Ярмарок проходить на Ринковій площі міста, куди у величезних кількостях звозиться оселедець останнього в цьому році улову. Рибу можна спробувати і в солоному, і в слабосоленим вигляді, і під маринадом, і з гірчицею, і з соусом.
Цей рибний ринок, або, як його називають самі фіни, «рибне свято», має довгу історію та існує з XVIII століття.
Ліцензія на проведення ярмарку була видана шведським королівським указом у Фінляндії в рамках мирного договору в Турку 1743 року. З роками ярмарок став важливою подією, на ній визначалася ціна солоної і маринованої риби по всій Фінляндії.
А на Русі в ці дні починалися молодіжні вечірки – Трофимівські вечорниці. Хлопці та дівчата, зібравшись разом за чашкою чаю з медом, за жартами та піснями вибирали собі наречених.
Також в цей день...
У 1608 році голландський оптик Ханс Ліпперші продемонстрував перший телескоп.
1836 – Чарльз Дарвін повернувся з п'ятирічної кругосвітньої подорожі на кораблі «Бігль», що призвело до створення його теорії еволюції. З тих пір всі наші прапрабабки автоматично перетворилися на мавп.
1928 – у Мадриді заснована організація Опус Деі, яка отримала широку популярність завдяки роману Дена Брауна «Код да Вінчі».
1936 – в США відкрили перше після відміни «сухого закону» підприємство з виробництва алкогольних напоїв.
1946 – була показана перша «мильна опера» в світі – «Далекий пагорб». Як не дивно, сталося це зовсім не в Бразилії, а в Сполучених Штатах Америки.
1956 – у Нью-Йорку продемонстрований перший в світі атомний будильник.
1991 – комп'ютерні гіганти «Еппл» і Ай-Бі-Ем домовилися про об'єднання.
1997 – офіційно оголошено, що в Японії знайдено людський ген, що забезпечує функції біологічного годинника.
2002 – у Японії в продаж поступив перший у світі робот-інкасатор. Він являє собою самохідний візок з ємністю з надміцного сплаву, в яку завантажуються грошові банкноти або цінні папери. Завдяки комп'ютерно-навігаційній системі робота можна направити за потрібною адресою, назвавши ім'я одержувача вантажу. Напевно, коли робот цей досягне слов'янських широт, його миттєво модернізують для доставки пива вранці.
Про знаменитих світу цього...
У 1869 році народився Махатма Ганді, один з керівників і ідеологів національно-визвольного руху Індії, творець сатьяграха – філософії ненасильства.
1904 – Грем Грін, англійський письменник («Тихий американець», «Наша людина в Гавані», «Комедіанти»).
1951 – Стінг (справжнє ім'я Гордон Самнер), англійський співак, басист, композитор, колишній лідер групи «The Police».
1951 – Роміна Пауер, італійська актриса і співачка, екс-половинка колись популярного дуету Аль Бано і Роміна Пауер.
У Харкові...
1910 – між Бєлгородом і Харковом почала діяти телефонна лінія загального користування.
Іменини відзначають...
Олексій, Давид, Ігор, Костянтин, Трохим, Федір.
ru.wikipedia.org
all.kharkov.ua
city.kharkov.ua