За створення світу, Шнобелівські премії та день народження НБУ
Також в цей день...
1806 – людство почало «ксерити»: в Англії була запатентований перший копіювальний папір.
1826 – у Массачусетсі відкрита перша в США залізниця.
1920 – бум емансипації досяг певних результатів: перші сто жінок прийняті до Оксфордського університету.
1944 – США, СССР, Британія та Китай домовилися про заміну Ліги Націй Організацією Об'єднаних Націй
1949 – утворена Німецька Демократична Республіка.
1982 – у Нью-Йорку пройшла прем'єра мюзиклу «Кішки». У вересні 2000 року відбулося його останнє – 7485-ті – подання на Бродвеї.
1991 – Верховна Рада України затвердила Статут Національного банку України. День народження НБУ.
1999 – виявлений перший у світі комп'ютерний вірус, впроваджуваний на самий високий рівень безпеки Windows NT – область системних драйверів. Ця особливість робить вірус важкодоступним для лікування пам'яті багатьма антивірусними програмами.
2000 – у Бостоні присуджена альтернативна Нобелівська премія. Як написано в статуті її організації, «за відкриття, які неможливо або не потрібно перевіряти». «Ми хочемо показати, що наука не повинна бути нудною», – вважають вчені, що входять в організацію.
2001 – зірка бразильського футболу, 35-річний нападаючий клубу «Васко» і збірної Бразилії Ромаріо забив 800 гол за свою спортивну кар'єру.
Про великих світу цього...
1746 – народився Вільям Лауд, архієпископ Кентерберійський, релігійний реформатор.
1798 – Жан Батист Віньом, французький майстер струнних смичкових інструментів, який виробляв копії скрипок Страдіварі, Аматі, Гварнері, якы нерідко неможливо було відрізнити від оригіналів. Сьогодні його продукцію назвали б контрафактною, а майстра посадили б за грати.
1885 – Нільс Бор, датський фізик, Нобелівський лауреат 1922 року.
1950 – Володимир Молчанов, автор і ведучий телепрограми «До і після».
1967 – Тоні Брекстон, американська ритм-енд-блюз, поп та соул співачка, автор пісень і актриса.
Не цокаючись...
775 – помер Аль Мансур ібн Мухаммед, другий халіф з династії Аббасидів, засновник халіфату. У 762 році також заснував Багдад, що роком пізніше проголосив столицею халіфату.
1660 – Поль Скаррон, французький письменник, поет, драматург. Для нього не існувало авторитетів ні в літературі, ні серед сильних світу цього. І цього не могло змінити навіть те, що другу половину життя він провів практично без руху, розбитий паралічем і страждаючи від сильних болів.
1849 – Едгар Аллан По, американський письменник, родоначальник сучасного детективу.
2006 – вбита Анна Політковська, російська журналістка.
У Харкові...
1801 – Харківський голова Урюпін з нагоди коронації Олександра I подає Государю від міста Харкова разом з хлібом-сіллю на срібно-визолоченою блюді прохання «про різні місцевих недоліки, потреби, пользи і тягарі». У проханні, зокрема, харківці просять: 1) відвести місту вижену землю; 2) передати винну суму у безпосереднє відання і розпорядження думи; 3) продати лавки в Гостиному ряду людям, що мають право на володіння ними; 4) завідування квартирної повинністю надати в розпорядження городового магістрату... Прохання задоволено не було.
Іменини відзначають...
Павло, Віталій, Андрій, Сергій, Владислав, Василь.
ru.wikipedia.org
all.kharkov.ua
city.kharkov.ua