Вітаємо з 68-ю річницею створення Української Повстанської Армії (УПА)
День Українського козацтва заснований в 1999 році Указом Президента Леоніда Кучми, «враховуючи історичне значення і заслуги Українського козацтва в утвердженні української державності і істотний внесок в сучасний процес державотворення».
Весь православний світ святкує свято Покрови на честь з'явлення Пресвятої Богородиці блаженному Андрію. Юродивий Андрій і його учень св. Єпіфаній побачили Богородицю, що стоїть на повітрі і простягає Покров над народом, під час богослужіння у константинопольському Влахернському храмі. За переказами ця подія відбулася в 910 р. при константинопольському імператора Льва Премудрого і патріарху Макарія.
14 жовтня – Всесвітній день стандартизації. Саме в цей день 1946 року в Лондоні у приміщенні Інституту цивільних інженерів відкрилася конференція національних організацій зі стандартизації. 25 країн, включаючи СCСР, були представлені 65 делегатами. Результатом їх роботи стало заснування нової Міжнародної організації зі стандартизації – ISO (від грецького слова isos – рівний).
Також в цей день...
У 1843 році вперше пролунав «Весільний марш» Мендельсона. Сталося це на прем'єрі вистави «Сон в літню ніч» за п'єсою Шекспіра. Перший раз в якості весільного марш Мендельсона був використаний під час вінчання Дороті Карью і Тома Деніела в церкві св. Пітера в Тівертоні (Великобританія) 2 червня 1847 року. Однак широку популярність цей марш набув через 15 років – після виконання його 25 січня 1858 на весіллі прусського короля Фрідріха Вільгельма IV і англійської принцеси Вікторії Адельгейди, старшої дочки королеви Вікторії.
1851 – у Лондоні засновано англійське інформаційне агентство Рейтер – одне з найбільших інформаційних агентств світу.
1921 – у Києві почав роботу перший Всеукраїнський собор Української автокефальної православної церкви.
1942 – створена Українська повстанська армія (УПА).
1946 – прийнято рішення про створення Міжнародної організації стандартизації.
1962 – американський літак-розвідник виявляє радянські ракети на Кубі, початок Карибської кризи.
2001 – у Рівному відкрито пам'ятник Симону Петлюрі.
Про знаменитих світу цього...
У 1890 році народився Дуайт Девід Ейзенхауер, американський військовий і державний діяч, Президент США (1953-1961 рр.).
1927 – Роджер Мур, англійський актор, один з виконавців ролі Джеймса Бонда («Живи і дай померти» (1973), «Людина із золотим пістолетом» (1974), «Шпигун, який мене любив» (1977), «Місячний гонщик» (1979), «Тільки для ваших очей» (1981), «Восьминіжка» (1983), «Вид на вбивство» (1985)).
1946 – Ден Маккафферті, лідер шотландської рок-групи «Nazareth».
Не цокаючись...
У 1940 році помер Генріх Кайзер, німецький фізик, який виявив присутність гелію в земній атмосфері.
1944 – Ервін Роммель, гітлерівський фельдмаршал, «лисиць пустелі». Помер, прийнявши ціаністий калій, не чекаючи звинувачення в участі у змові проти Гітлера.
1958 – Микола Заболоцький, поет, перекладач «Слова о полку Ігоревім». Репресований у 1938 році («Стовпці», «Торжество землеробства»).
1960 – Абрам Йоффе, фізик-академік, творець наукової школи, що дала багатьох видатних радянських фізиків.
У Харкові...
1940 – у Харкові народився Лесь Сердюк. У 1961 р. закінчив Харківський театральний інститут. З 1961 р. по 1964 р. – актор Харківського академічного театру драми ім. Тараса Шевченка.
2002 – у Харкові підписано контракт, згідно якому відомий київський режисер Андрій Жолдак зайняв посаду художнього керівника і директора Харківського державного українського академічного театру імені Тараса Шевченка.
Іменини відзначають...
Олександр, Олексій, Георгій (Єгорій, Єгор, Юрій), Іван, Михайло, Микола, Роман, Федір.
www.km.ru
ru.wikipedia.org
all.kharkov.ua