Відзначаємо Всесвітній день сільських жінок
За даними ООН, жінки сільській місцевості становлять близько 25% населення планети, вони виготовляють більше половини всього світового продовольства. В Україні таких жінок понад 8 мільйонів, близько 40% сільських жінок України мають вищу освіту (для порівняння – третина сільських жінок світу зовсім неписьменні), з близько 40 тисяч фермерських господарств Україна кожне шосте очолює жінка. У селі проживає переважна більшість багатодітних сімей та матерів-героїнь Україні.
У лютому 2001 року була створена Всеукраїнська громадська організація «Союз сільських жінок України». Ініціативу подали Полтавська, Харківська, Кіровоградська, Черкаська, Київська обласні осередки організації. Головне завдання організації: сприяння розвитку сільськогосподарського виробництва та створення умов для задоволення та захисту економічних, творчих, соціальних та інших спільних інтересів сільських жінок, а також відновлення покинутих сіл, розвиток підприємницької діяльності на селі, залучення жінок і чоловіків сільської місцевості до участі в діяльності влади та місцевого самоврядування тощо.
Також в цей день...
У 1581 році в Парижі королева-мати Франції Катерина Медічі представила своїм гостям перший в історії публічний балет – «Комічний балет королеви».
1582 – католицька Європа прокинулася з новим календарем, введеним Папою Григорієм XIII. В Італії, Іспанії, Польщі та Португалії за 4-м жовтня року було відразу 15-те. В інших країнах новий календар увели пізніше.
1666 – англійський король Чарльз II ввів нову моду – вперше одягнув жилет.
1860 – 11-річна Грейс Беделл написала Аврааму Лінкольну лист і порадила йому відростити бороду.
1895 – в Англії був викрадений і переплавлений на монети футбольний кубок країни.
1908 – Королівський хірургічний коледж в Англії приймає рішення дозволити жінкам отримання ліцензії на право роботи зубними хірургами.
1928 – німецький дирижабль «Граф Цепелін» зробив перший комерційний рейс через Атлантичний океан.
1962 – пролітаючи над Кубою, американський літак-розвідник У-2 сфотографував радянські балістичні ракети. Чи то пальми виявилися короткими, чи то ракети занадто великими, але світ потрясла Карибська криза.
1968 – в університеті Суррея відбувся перший виступ Led Zeppelin.
1973 – Великобританія та Ісландія припинили що почалася в 1972-му «тріскову війну» за рибальські зони. Але, мабуть, войовничим синам Тора швидко набрид мир, і в той же день, через два роки, тріскова війна відновилася.
2000 – у Парижі на Монмартрі відкрили «Стіну Кохання», на якій на 311 мовах написано «Я тебе люблю». Є також написи, виконані з використанням шрифту Брайля для сліпих і мовою знаків. Площа Стіни становить 40 кв. м.
2000 – іспанські вчені проаналізували більшість з існуючих видів спорту на предмет корисності і прийшли до невтішного висновку: не один з них не є однозначно нешкідливим. Ці дослідження наштовхнули вчених на думку, що для жінок кращим видом спорту є секс.
Про знаменитих світу цього...
У 70 році до н. е. народився Вергілій, римський поет.
1814 – Михайло Юрійович Лермонтов, російський поет.
1844 – Фрідріх Ніцше, німецький філософ («Так говорив Заратустра», «Воля до влади», «По той бік добра і зла»).
1897 – Ілля Ільф (справжнє ім'я Єхіїл-Лейб Файнзільберг), письменник («Дванадцять стільців», «Золоте теля»)
1920 – Маріо П'юзо, американський письменник італійського походження, автор роману «Хрещений батько».
1948 – Іван Гаврилюк, український актор («Кармелюк», «Гори димлять»).
1948 – Кріс де Бург (справжнє ім'я – Крістофер Джон Девісон), ірландський музикант і композитор.
1976 – Микола Басков, співак.
Не цокаючись...
У 55 році до н. е. помер Тіт Лукрецій Кар, римський поет і філософ-матеріаліст, автор поеми «Про природу речей».
1817 – Тадеуш Костюшко, польський революціонер.
1833 – Міхал Клеофас Огінський, польський граф, композитор, патріот. Найвідоміший твір композитора – полонез «Прощання з Батьківщиною». Його також вважають автором музики національного гімну Польщі.
1917 – за звинуваченням у шпигунстві на користь Німеччини була розстріляна Мата Харі (справжнє ім'я Маргарета Гертруда Целле), виконавиця екзотичних танців, куртизанка та одна з найвідоміших шпигунок періоду Першої світової війни. Перед розстрілом відмовилася надягти на очі пов'язку і послала повітряний поцілунок своїм катам.
1959 – у Мюнхені агент КДБ вбив Степана Бандеру.
У Харкові...
1805 – у Харкові освячено новий будинок для Присутніх місць (арх. Д. Кварнегі). «У збудованому корпусі поміщені майже всі тодішні присутні місця: губернське правління, палати: казенна, кримінальна і цивільна, наказ громадського піклування, совісний, повіт і земські суди...»
Іменини відзначають...
Андрій, Ганна, Давид, Костянтин.
www.km.ru
ru.wikipedia.org
all.kharkov.ua
file.liga.net