Читаємо вірші, граємо в ляльки та боремося з расовою дискримінацією

Понеділок, 21 березня 2011, 08:36
Нинішній день настільки багатий святами, що вибрати привід до смаку не складе труднощів.
міжнародний день лялькаря

Отже, по порядку.

У 2000 році на 30-й сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО (у Парижі), вперше відзначили Всесвітній день поезії. Загалом, випили за ліру, а загорілися труби.

Ідея ж відзначати у всьому світі Міжнародний день лялькаря прийшла відомому діячеві лялькового театру Джівада Золфагаріхо (Іран). У 2000 році на XVIII Конгресі УНІМА в Магдебурзі він виніс дану пропозицію на обговорення. Але, не дивлячись на те, що дискусія про місце й час проведення цього свята була дуже жвавою, це питання так і не було вирішене. Тільки лише через два роки дата святкування була визначена. Традицію Свята лялькарів всього світу відкрив день 21 березня 2003 року.

Міжнародний день боротьби за ліквідацію расової дискримінації відзначається щорічно 21 березня. У цей день в 1960 році поліція відкрила вогонь і вбила 69 чоловік в ході мирної демонстрації протесту проти законів режиму апартеїду про обов'язкову паспортизацію африканців в ПАР, що проводилася в Шарпевілі, Південна Африка. І за рішенням XXI сесії Генеральної Асамблеї ООН від 26 жовтня 1966 р. цей день став Міжнародним днем ​​боротьби за ліквідацію расової дискримінації.

Також в цей день...

У 1917 році був заарештований останній російський імператор Микола II і його сім'я. Спочатку він містився в Царському Селі, а потім відправлений до Тобольська.

1923 – у Парижі якийсь доктор Роже виступив із заявою, що куріння корисно для здоров'я, оскільки нікотин володіє антибактеріальними властивостями.

1925 – в американському штаті Теннессі був прийнятий закон, що забороняв у всіх навчальних закладах викладання еволюційної теорії Дарвіна як суперечить біблійному тлумаченню походження людини.

1927 – у Києві вийшов перший номер української «Літературної газети».

1937 – опубліковано постанову РНК СРСР «Про вчені ступені і звання». Вводилися вчені ступені (кандидат і доктор наук) і вчені звання (асистент, доцент, професор).

1961 – на сцені ліверпульського The Cavern Club пройшов перший виступ «Бітлз» (за іншими даними відбулося це рівно місяцем раніше). Головною дійовою особою була давно забута група The Bluegenes, а «Бітлз» (тоді ще квінтет) виступали як підтримуюча група. У наступні два роки група дала майже 300 концертів на цій сцені.

1963 – укладені американської федеральної в'язниці Алькатрас, провели в ній останню ніч. Нині в'язниця перетворена на музей.

1962 – як стверджують американці, першою живою істотою, яка вчинила катапультування на надзвуковій швидкості, став бурий ведмідь. Тварину викинули на висоті більше 10 км і швидкості майже 1400 км/год, а через 7 хвилин і 49 секунд він благополучно приземлився.

Про знаменитих світу цього...

У 1685 р. народився Йоганн Себастьян Бах, німецький композитор.

1839 – Модест Мусоргський, російський композитор.

1889 – Олександр Вертинський, російський співак.

1877 – Моріс Фарман, французький піонер авіації, творець першого у світі пасажирського літака.

1895 – Леонід Осипович Утьосов, співак, актор, керівник оркестру.

1921 – Ентоні Хопкінс, американський актор, харизматичний людожер Ганнібал Лектер.

1925 – Пітер Брук, англійський театральний режисер.

1929 – Юрій Мушкетик, український письменник («Гайдамаки», «Крапля крові»).

1944 – Тімоті Далтон, англійський кіноактор, один із Джеймсів Бондів.

1958 – Гарі Олдман, американський актор.

1962 – Меттью Бродерік, американський актор («Леді-яструб», «Новачок»).

Не цокаючись...

У 1961 році помер Павло Гойнкіс, інженер-кораблебудівник, організатор суднобудування. Відомий як творець першого в радянському флоті швидкісного торпедного катера, що став родоначальником серії легких газотурбінних кораблів.

1981 – Марк Донськой, радянський кінорежисер, кінодраматург («Як гартувалася сталь», «Веселка», «Нескорені», «Сільська вчителька»).

1998 – Галина Уланова, легенда російського балету.

У Харкові...

21 березня 1960 року в Харкові народився Даніїл Крамер – джазовий музикант (фортепіано), композитор. У дитинстві закінчив спеціальну музичну школу в Харкові. Потім вступив до Державного музично-педагогічний інститут ім. Гнєсіних в клас Є. Лібермана (учня Г. Нейгауза). Сприймав лише серйозну музику, джаз не любив. Лише до 22 років змінив своє ставлення до джазу. Крамер – заслужений артист Росії, лауреат джазових фестивалів, почесний член Сіднейського професійного джаз-клубу в Хаппаранде (Швеція).

Іменини відзначають...

Афанасій, Іван, Лазар.

comments powered by HyperComments