25 березня ласуни і аграрії п’ють за Наполеона
До 1811 року цукровий буряк використовувався тільки як корм для худоби, але в період наполеонівських воєн континентальна Європа виявилася відрізаною від Вест-Індії, що поставляла вироблюваний з цукрового очерету цукор. Цього дня імператор Наполеон Бонапарт видав декрет про виділення 80 000 акрів землі для вирощування цукрового буряка і про підготовку фахівців і будівництво заводів для отримання цукру з буряка, а також виділив значні субсидії для стимулювання селян, що вирощували буряк. До 1814 року 40 невеликих заводів проводили цукор в декількох країнах. Після скидання Наполеона галузь опинилася в занепаді, але незабаром в багатьох країнах буряк став головною сировиною при виробництві цукру.
Також в цей день...
У 421 році, згідно з легендою, була заснована Венеція.
1857 – вперше фотографується сонячне затемнення.
1954 – у США винайдений кольоровий телевізор. Його екран був з діагоналлю 30 сантиметрів. Вартість нового дива техніки становила тисячу доларів.
1957 – у залі Гораціїв і Куріацій римського палацу Кіджі на Капітолійському пагорбі в Римі глави Бельгії, Західної Німеччини (ФРН), Франції, Італії, Люксембургу та Нідерландів уклали договір про створення Європейського економічного співтовариства («Спільного ринку») та Європейського співтовариства з атомної енергії («Євроатом»).
1997 – біля берегів Еквадору виявлено легендарний морський скарб затонулого в 1654 році іспанського галеона «La Capitana», який йшов з Південної Америки до Іспанії з великим вантажем награбованого у інків золота і срібла.
Про знаменитих світу цього...
У 1829 році народився Олександр Герцен, російський революціонер, письменник, філософ і позашлюбний син багатого поміщика Яковлєва. Серед найважливіших заслуг Герцена – написаний ним шедевр світової класики, автобіографія «Минуле і думи» і роман-питання, над вирішенням якого всю свою історію мучиться Росія, «Хто винен?».
1947 – сер Елтон Джон (справжнє ім'я Реджинальд Кеннет Дуайт), англійський співак і композитор.
1950 – Борис Бурда, знавець, кулінар і бард.
1956 – Юхим Шифрін, актор і артист естради, творець і художній керівник «Шифрін-Театру».
1962 – Марсіа Енн Кросс, американська телевізійна актриса, найбільш відома за роллю доктора Кімберлі Шоу в серіалі «Мелроуз Плейс» і Брі Ван де Камп в серіалі «Відчайдушні домогосподарки».
1965 – Сара Джессіка Паркер, американська актриса, яка знає все про секс у великому місті.
1974 – Ксенія Раппопорт, російська актриса («Ліквідація», «Гойдалки», «Незнайомка»).
1976 – Володимир Кличко, наше боксерське ВСЕ.
Не цокаючись...
У 1918 році помер Клод Дебюссі, французький композитор, піаніст, диригент, музичний критик.
1987 – Іван Петрович Іванов-Вано, відомий радянський режисер, художник, сценарист, один із засновників радянської мультиплікації.
2007 – Тамара Носова, радянська кіноактриса, визнана королевою кінокомедії (Тося в «Карнавальної ночі», велелюбна Комаріха в «Весіллі в Малинівці», легковажна болтушка Нічкіна з «Одруження Бальзамінова» і справжня донна Роза в «Здрастуйте, я ваша тітка!»).
Іменини відзначають...
Григорій, Семен, Феофан.