Олімпійськими дозами і з імперським розмахом п'ємо за штучний полум'яний мотор

Середа, 6 квітня 2011, 08:30
Сьогодні щонайменше два приводи сягають своїм корінням в старовину: в Афінах почалися перші сучасні Олімпійські ігри та з розмахом було відзначено перше тисячоліття Риму.
гладіатор

6 квітня 248 року, у правління римського імператора Філіпа Араба, сина арабського вождя з міста Трахонітіда, було пишно відзначено 1000-річчя Риму.

Тисячоліття відзначали більш ніж помпезно. Напевно, не було в історії більш криваво відсвяткованого ювілею. Тільки в Колізеї за три дні було вбито 60 левів, 40 коней, 32 слони, 30 леопардів, 20 ослів, 10 тигрів, 10 гієн, 10 жирафів, 10 зебр, 6 бегемотів і один носоріг.

Але найголовніше – римський ювілей став останнім днем ​​життя для двох тисяч гладіаторів, по два за кожен рік «вічного міста».

Історикам не цілком ясно, чому святкування призначили саме на цей день і рік. Адже згідно самому авторитетному давньоримському історику Марку Теренцію Варрону, дата заснування Вічного міста легендарним Ромулом – 21 квітня 753 року до нашої ери. Цією ж дати дотримуються і в сучасній Італії. Так, у 1997 році вітали Рим з 2750-м «днем народження».

У цей день в 1896 році в Афінах почалися перші сучасні Олімпійські ігри (вони тривали з 6 по 15 квітня). Першим олімпійським чемпіоном став американський легкоатлет Джеймс Коннолі. Він встановив рекорд у потрійному стрибку – 13.71 м.

Історія Олімпійських Ігор веде свій початок з 776 року до нашої ери, коли раз на чотири роки в Стародавній Греції в Олімпії влаштовувалися популярні загальгрецькі святкування і змагання на честь Бога Зевса. У цей час оголошувався «священний мир», коли не велися воєнні дії й дороги до Олімпії були безпечні.

В американців сьогодні теж свято: з 6 квітня 1906 року вони відзначають Animated Cartoon Birthday. Саме в цьому році Джон Стюарт Блектон і Альберт Е. Сміт, засновники кінематографічного об'єднання «Вітаграф», зробили серію перших анімаційних фільмів «Комічні фази смішних осіб» («Нumorous Phases of Funny Faces»). Вальтер Р. Бут також знімає фільм «Рука художника» («Тhe Hand of the Artist») про те, як з-під руки рисувальника з'являється картина і як вона «оживає».

Також в цей день...

У 1654 році, через три місяці після проголошення Переяславською радою об'єднання України з Росією, цар Олексій Михайлович підписав жалувану грамоту гетьманові Богдану Хмельницькому. У цій грамоті вперше в якості титулу російського монарха були використані слова «всія Великої і Малої Росії самодержець».

1722 – Петро I ввів податок на бороди в розмірі 50 карбованців на рік.

1748 – виявлені руїни Помпей (Італія).

1917 – після семи років у в'язниці в Гуляй-Поле повертається Нестор Махно.

1985 – американець Вільям Шредер став першою у світі людиною, виписаним з лікарні з штучним серцем.

Про знаменитих світу цього...

1812 – Олександр Герцен, російський громадський діяч і письменник-публіцист, який розбудив декабристів.

1836 – Микола Скліфосовський, російська фея хірургії з чарівним скальпелем замість палички. А ще він впровадив у Росії принципи септики й антисептики.

1874 – Гаррі Гудіні, американський фокусник.

1933 – Станіслав Любшин, радянський російський актор («Щит і меч», «П'ять вечорів», «Кін-дза-дза»).

1956 – Ігор Саруханов, співак і композитор, автор пісень.

1970 – Ірина Білик, українська співачка.

1971 – Кирило Андрєєв, соліст групи «Іванушки International».

1975 – Фоззі (Олександр Сидоренко), учасник гурту «Танок на майдані Конго».

1975 – Денис Клявер, учасник дуету «Чай удвох».

Не цокаючись...

У 1199 році помер Річард Левине Серце, англійський король, хрестоносець.

1528 – Альбрехт Дюрер, німецький художник і теоретик мистецтва епохи Відродження.

1971 – Ігор Стравінський, російський композитор «Жар-птиця», «Петрушка», «Весна священна».

1992 – Айзек Азімов, американський письменник-фантаст.

У Харкові...

1805 – «Як не нікчемні харківські річки, – пише Д. Багалій, – але бували роки, коли їх весняні розливи представляли щось дуже серйозне. У весняний розлив 1805 (з 6 на 7 квітня) вода підняла міст на річці Харків, відмила значну частину берега біля богоугодних закладів, так що стало побоювання за цілісність лікарні та божевільні; підмила вдома у двох обивателів і загрожувала зовсім забрати їх, якщо б вдома вчасно не зламали... »

Іменини відзначають...

Андрій, Артем, Захар, Петро, ​​Степан, Яків.

comments powered by HyperComments