Виконуємо циганочку з виходом та п'ємо до повного просвітлення
Перша згадка про циган датована 1501 роком, коли циганський ватажок Василь отримав охоронну грамоту від литовського князя Олександра Казимировича. Для збереження самобутності і культури цього кочового народу в 1971 році в Лондоні був створений Міжнародний союз циган.
Замість герба цигани використовують ряд пізнаваних символів: колесо кибитки, підкову, колоду карт. Такими символами звичайно прикрашаються циганські книги, газети, журнали та сайти, один з цих символів зазвичай входить у логотипи заходів, присвячених циганській культурі.
А ще щорічно 8 квітня з ініціативи американця Білла Дугласа відзначається міжнародний день тайцзи і цигуна під гаслом «Тайцзи цюань без кордонів і без межі». Базовий комплекс тайцзіцігун відображає у своїх рухах концепцію утворення всесвіту, зародження матерії з поділом її на дві складові Інь і Ян та зародження руху ци у Всесвіті. За сформованою вже традицією, цього дня люди, які займаються цигуном і тайцзи, проводять масові показові заняття.
Також в цей день...
У 1341 році на Капітолійському пагорбі в сенатському палаці був увінчаний лавровим вінком Франческо Петрарка. Це дійство було скоєно на знак визнання його кращим поетом і неперевершеним знавцем античної літератури.
1766 – у США запатентували першу пожежну драбину.
1783 – виданий маніфест Катерини Другої про приєднання Криму до Росії, підготовлений князем Григорієм Олександровичем Потьомкіним. 30 червня 1945 року утворена Кримська область, яка в 1954-го увійшла до складу України. Зараз це Автономна республіка Крим.
1872 – у Петербурзі вийшло перше російське видання «Капіталу» Карла Маркса.Так як обсяг книги був великий (близько 700 сторінок), то вона не підлягала попередній цензурі, а після надрукування в укладенні цензорів, хоча і було відзначено її «явно соціалістичний» напрям , говорилося також, що «деякі прочитають, а ще менше зрозуміють її».
1960 – в американській радіоастрономічній обсерваторії Грін-Бенкс астроном Френк Дрейк приступив до здійснення проекту OZMA. За допомогою радіотелескопу діаметром в 26 метрів він намагався прийняти сигнали передбачуваних розвинутих цивілізацій від зірок «тау» сузір'я Кита і «епсилон» сузір'я Ерідан на хвилі 21 сантиметр, проте його спроби не дали певних результатів. Так вип'ємо ж за те, щоб навіть на самі безперспективні задумки нам виділяли астрономічні суми!
1974 – на екрани виходить комедія Ельдара Рязанова «Неймовірні пригоди італійців у Росії».
1990 – на американському каналі ABC почався прем'єрний показ серіалу «Твін Пікс».
Про знаменитих світу цього...
У 563 році до нашої ери народився Сіддхартха Гаутама, індійський принц, який після перевтілення отримав ім'я Будда (Просвітлений) та став засновником нової релігії. Гаутама помер у віці 80 років. Перед смертю Будда просив ченців запам'ятати дві умови, які гарантують збереження його вчення на багато століть: 1) не сваритися через дрібні й нікчемні приписи дисципліни в громаді, дотримуючись найбільш суттєвих настанов, 2) ревно прагнути до просвітління. Дерзайте!
1764 – Микола Рєзанов, дипломат, торговець, один із засновників Російсько-Американської компанії, ініціатор першої російської кругосвітньої експедиції. Його історія кохання увічнена в рок-опері «Юнона» і «Авось».
1892 – Мері Пікфорд, американська зірка німого кіно.
1935 – Микола Рашеєв, український режисер («Бумбараш») і сценарист («Вертикаль»).
1938 – Кофі Аннан, ганський дипломат, генеральний секретар ООН (з 1996 по 2006 рр..).
1956 – Нікас Сафронов, російський художник, який отримав до титулу князя неофіційний – придворного живописця.
1963 – Олена Степаненко, артистка естради, гумористична «половинка» Євгена Петросяна.
1966 – Робін Райт, американська актриса («Форрест Гамп», «Білий олеандр», «Санта-Барбара»), колишня дружина Шона Пенна.
1968 – Патриція Аркетт, американська актриса («Справжня любов», «Медіум»), перша дружина Ніколаса Кейджа.
1978 – Євгенія Власова, українська співачка.
Не цокаючись...
У 1950 році помер Вацлав Ніжинський, російський танцівник і хореограф.
1973 – Пабло Пікассо, великий іспанський художник, кубіст.
1984 – Петро Капіца, радянський фізик, лауреат Нобелівської премії.
2008 – Надія Румянцева, актриса тетра й кіно («Дівчата», «Королева бензоколонки»).
Іменини відзначають...
Алла, Василь, Гаврило (Гаврило), Ганна, Лариса.