15 квітня - День народження Тернополя
Кожне місто має свою історію і свою долю. Сьогодні хочеться розповісти про одне з наймальовничіших міст нашої країни – Тернопіль. Адже перша згадка про це місто датується 15 квітня 1540 роком. Документи свідчать, що польський король Сигізмунд I видав краківському каштелянові, великому коронному гетьману Янові Тарновському грамоту на заснування міста та володіння землею навколо нього, з метою захисту широких просторах від Теребовлі до Буська, де на той час не було жодного великого укріплення, від частих нападів ординців. Місце, на якому збудували оборонний замок, а згодом і місто називалось Сопільче. Історики кажуть, що поселення на території Тернополя були і до заснування міста. На його околицях, зокрема, виявлено сліди стоянок первісних людей, тому припускають, що територія міста була заселена вже в Х тис. до н. е. , тому Тернопільщина має давню і змістовну біографію.
Тернопільський замок після реставрації
Як би там не було, а в Тернополі дійсно є на що подивитись. Окрасою Тернополя є театральний майдан і бульвар Шевченка. Тут 29 квітня 1990 р. вперше в нашій державі було піднято і освячено український національний прапор.
На вулиці гетьмана П. Сагайдачного 28 травня 1995 року освячено пам'ятник І. Франку, який природно поєднується із архітектурним ансамблем міста. Це — ще одне підтвердження того, що Тернопіль продовжує свої культурно-мистецькі традиції.
У Тернополі встановлено 20 пам'ятників та пам'ятних знаків. Більшість розташовані у центральній частині міста: Степанові Бандері, Герою матросу, «Випадкова зустріч», Івану Горбачевському, Данилу Галицькому, Йосипу Сліпому, Ярославу Стецьку, Івану Франку, Андрею Шептицькому і Тарасу Шевченку.
У рамках реалізації "Програми збереження, відновлення та популяризації історико-культурної спадщини Тернополя" у Тернопільському замку, який було відреставровано після Другої світової війни, депутати пропонують розмістити Музей історії міста, а також зал для почесних делегацій.
Тому коли будете в Тернополі, обов’язково відвідайте ці місця, адже хочеться бодай на хвилинку доторкнутись до історії.