За тлумача сновидінь з еротичним ухилом
6 травня 1856 року народився Зиґмунд Фройд, австрійський лікар-психіатр і психолог, засновник засновник теорії і методу лікування неврозів, названого психоаналізом і став одним з найбільш впливових психологічних вчень ХХ ст.
Деякі, поверхнево знайомі з його вченням вважають, що він був просто перверт, що зводить все до сексу. Що в корені неправильно. Все до сексу зводить горілка. От її і вип'ємо...
Також в цей день...
У 1626 році голландський поселенець Петер Мінуї купив острів Манхеттен у відвічних американців за скляні намиста, що коштують близько 25 доларів (підрахунки дуже приблизн,. бо долару як такого на той час ще не було).
1686 – Росія і Польща уклали «Вічний мир», за яким поляки визнали втрату Лівобережної України та Києва.
1840 – англійська пошта стала використовувати поштові марки. Королева Англії ввела в обіг перші в світі поштові марки – чорну однопенсову та синю двухпенсову, обидві з профілем королеви Вікторії.
1872 – в Англії заснували футбольний Кубок.
1916 – у США відбулося перше спілкування з допомогою радіотелефону між берегом і кораблем. Капітан корабля New Hampshire отримав від керівництва військового флоту вказівки про подальші дії.
1953 – американський хірург Джон Гібон вперше успішно застосував апарат «штучне серце – легені» під час операції на відкритому серці.
1991 – великий стрибун з жердиною Сергій Бубка в Японії встановлює світовий рекорд, стрибаючи на 6 метрів 07 сантиметрів.
1994 – королева Великобританії Єлизавета II і президент Франції Франсуа Міттеран урочисто відкрили тунель між Францією і Англією під протокою Ла-Манш.
А в 2492 році очікується черговий Парад планет. Не пропустити б...
Про знаменитих світу цього...
У 1758 році народився Максимільєн Робесп'єр, діяч Великої французької революції, вождь якобінців.
1856 – Роберт Едвін Пірі, американський арктичний дослідник, адмірал, на собачих упряжках першим досяг району Північного полюса. Хоча його досягнення ставиться під сумнів багатьма фахівцями.
1861 – Рабіндранат Тагор, індійський письменник, поет, композитор, художник, громадський діяч. Він став першим серед неєвропейців, хто був удостоєний Нобелівської премії з літератури (1913).
1895 – Рудольф Валентіно (Родольфо Пьєтро Філіберто Рафаелло Гульельмі), американський актор, що дав кіноглядачам досконалий зразок латинського коханця. Цитата: «Я не люблю жінок, які знають занадто багато».
1904 – Макс Меллоун, англійський археолог, а також чоловік Агати Крісті.
1907 – Микола Гастелло, льотчик, Герой Радянського Союзу.
1920 — Григорій Тютюнник, український письменник («Зорані межі», «Вир»). Брат Григора Тютюнника.
1923 – Володимир Етуш, актор театру і кіно («Кавказька полонянка», «Іван Васильович змінює професію», «Цирк запалює вогні», «Тінь»).
1932 – Олександр Белявський, актор театру та кіно («Місце зустрічі змінити не можна», «Іронія долі, або З легкою парою!»).
1952 – Крістіан Клав’є, французький актор, сценарист і продюсер («Прибульці», «Астерікс і Обелікс»).
1961 – Джордж Клуні, американський кіноактор (телесеріал «Швидка допомога», «Від заходу до світанку», «Одинадцять друзів Оушена» тощо).
Не цокаючись...
У 1910 році помер Борис Грінченко, український письменник і громадський діяч.
1919 — Лаймен Френк Баум, американський письменник, автор «Чарівника Смарагдового міста».
1949 – Моріс Метерлінк, бельгійський письменник, лауреат Нобелівської премії 1911 року «за багатогранну літературну діяльність, особливо за драматичні твори, відзначені багатством уяви і поетичною фантазією» («Синій птах», «Сестра Беатриса»).
1992 – Марлен Дітріх, найбільша (на думку багатьох) акторка XX століття («Блакитний ангел», «Марокко», «Шанхайський експрес»).
У Харкові...
6 травня 1995 року введено в експлуатацію ділянку третьої, Олексіївської, лінії метро протяжністю 6,95 км, на якій зараз розташовано 5 станцій.
Іменини відзначають...
Олександра, Анатолій, Афанасій, Георгій (Єгор, Юрій).