День ТБ: п'ємо за КВН, але не гру
У 1932 році в Ленінграді завод «Комінтерн» випустив першу двадцятку радянських телевізорів. А 1978-го в Одесі почалися зйомки фільму «Місце зустрічі змінити не можна».
Також в цей день...
У 1503 році під час своєї останньої експедиції до Америки Христофор Колумб відкрив Кайманові острови. Спочатку іспанці назвали острова черепаховими через велику кількість цих плазунів у навколишніх водах, але пізніше виявилося, що крокодилів там набагато більше, і острови перейменували. Сьогодні Кайманові острови фігурують у новинних стрічках частіше за все як офшорне притулок для грошей, зароблених не завжди чесним шляхом ділками всього світу.
1913 – перший політ літака С-9 («Великий Балтійський» або «Гранд») конструктора Ігоря Сікорського.
1933 – на площі Опера в Берліні нацистами спалені 20 тисяч книг «неарійського духу» – Гейне, Ремарка, Хемінгуея, Фейхтвангера... «Там, де палять книги, там і людей покидають у вогонь», – ці слова Гейне виявилися пророчими.
1933 – американський магнат Нельсон Рокфеллер звільнив мексиканського художника Дієго Рівера, запрошеного для створення стінного розпису нової будівлі компанії RCA. Причиною конфлікту стала відмова художника прибрати зі стіни портрет Леніна.
1941 – на реактивному винищувачі Мессершмітт Me.163 вперше подолано рубіж 1000 км / ч. Точна швидкість літака становила 1003.9 км / ч. Рекорд протримався до 1947 року.
1960 – американський атомний підводний човен «Тритон» завершив перше підводне навколосвітнє плавання.
1963 – за рекомендацією Джорджа Харрісона фірма грамзапису «Decca» підписала контракт із групою «Роллінг Стоунз».
2001 – у Нью-Йорку на аукціоні «Крісті» за 171 тис. доларів був проданий щоденник першого космонавта Юрія Гагаріна. Ім'я покупця не розголошується, відомо лише, що це приватна особа. Щоденник, підписаний Ю. Гагаріна 15 квітня 1961 р., містить запис його радіопереговорів з Центром управління польотами під час історичного польоту. Однак, за словами вдови космонавта Валентини Гагаріної, це може бути в кращому випадку копія документа, оскільки оригінал зберігається в Москві в архіві, доступ до якого має лише вузьке коло осіб. Свого часу з оригіналу були зняті три копії, розповіла Валентина Гагаріна. Проте вона не виключила можливості несанкціонованого виготовлення копії, про який, правда, їй нічого не відомо. За деякими даними, власником і нинішнім продавцем такої копії міг стати кубинський лідер Фідель Кастро, імовірно, отримав її в подарунок від Микити Хрущова.
2005 – у Берліні поряд із Бранденбурзькими воротами був відкритий меморіал жертвам Голокосту.
Про знаменитих світу цього...
У 1850 році народився сер Томас Джонстон Ліптон. Англійський лорд, яхтсмен (брав участь в гонках на одномісних яхтах на Кубок Америки в 1899, 1901, 1903, 1920 і 1930 рр.). У нас відомий як чай – він, власне, і заснував фірму «Ліптон».
1864 – Леон Гомон, засновник французької кінокомпанії Gaumont – першої у світі кіностудії.
1900 – Олена Тяпкіна, актриса («Веселі хлопці», «Війна і мир», «Це було в Донбасі»).
1934 – Леонід Бакштаєв, український актор («Бумбараш», «Ати-бати, йшли солдати», «Убити Шакала»).
1938 – Максим Дмитрович Шостакович, композитор, диригент, син Д. Д. Шостаковича.
1938 – Марина Владі (справжнє ім'я Марина Володимирівна Полякова-Байдарова), французька кіноактриса російського походження.
1955 – Олександр Друзь, знавець, метр клубу «Що? Де? Коли? ».
1956 – Владислав Лістьєв, російський журналіст, телеведучий (програми «Погляд», «Поле Чудес», «Тема»), перший генеральний директор ОРТ.
1957 – Сід Вішез, басист британської панк-групи «Sex Pistols»
1960 – Боно Вокс (справжнє ім'я Пол Хьюісон), лідер британської групи «U2».
1961 — Іван Малкович, український поет та видавець.
1965 – Лінда Євангеліста, канадська супермодель.
Не цокаючись...
У 1889 році помер Михайло Салтиков-Щедрін, російський письменник.
1960 – Юрій Олеша, письменник («Три товстуни»)
2010 — Платон Григорович Костюк, видатний український нейрофізіолог, родоначальник школи електрофізіології в Україні.
У Харкові...
10 травня 1737 року за поданням Медичної Канцелярії «підписаний був Ея Величністю (Ганна Іоанівна) указ, яким повелівалося в Харкові для користування обивателів на їхні хвороби містити лікарів з платнею від ратуш по 12 р. на місяць». Однак перший справжній медик з'явився в Харкові тільки два роки потому: Комісія установи слобідських полків призначила до Харкова в 1739 році лікарем якогось Йоганна Вінклера, який лікував «харківців» до 1747 року.
Іменини відзначають...
Семен, Сергій, Степан.