За найбільш милосердний архетип чоловічих фантазій

Четвер, 12 травня 2011, 08:34
Щорічно 12 травня відзначається Всесвітній день медичних сестер. Іншими словами, сьогодні необхідно привітати та подякувати представницям ь однієї з найгуманніших професій.
медсестра

Хоча фактично святу Всесвітнього дня медичної сестри вже більше ста років, офіційно він був заснований тільки в 1971 році. День відзначається з моменту об'єднання сестер милосердя з 141 країни в професійну громадську організацію – Міжнародну раду медичних сестер.
Вперше служба сестер милосердя була організована під час Кримської війни англійкою Флоренс Найнтінгейл. Тоді й сформувався стійкий стереотип: медсестра – це санітарка, яка виносить з поля бою поранених або стоїть біля операційного столу.

А ще медсестра – один з базових архетипів чоловічих сексуальних фантазій.

Також в цей день...

У 996 році в Києві освячена перша на Русі кам'яна церква – Десятинна.

1311 — Інквізиція у Франції публічно стратила 54 діячів Ордена тамплієрів

1364 — у Кракові створений Ягеллонський університет

1664 – у Версалі відбулася прем'єра комедії Мольєра «Тартюф».

1888 – Чарльз Шерр з легкоатлетичної команди Єльського університету вражає суперників по забігу, вперше взявши низький старт, тепер став традиційний.

1927 – перший політ спортивного літака АІР-1, на якому встановлені перші радянські світові рекорди. Цю дату приймають за початок діяльності конструкторського бюро А.С. Яковлєва.

1941 – науковому товариству був представлений перший в світі програмований комп'ютер. Модель називалася Z3 і була продемонстрована німецьким інженером Конрадом Цузе у Берліні. У 30-х роках Цузе проектував літаки в компанії «Henschel Aircraft». У ході роботи йому доводилося виконувати величезні обсяги рутинних розрахунків. Тоді існували тільки механічні калькулятори з десятковою системою числення, і Цузе зацікавила проблема автоматизації процесу обчислень. Так що комп'ютер німецький інженер винайшов, перш за все, для того, щоб полегшити собі роботу. Лінь – двигун прогресу!
 
1950 – Ернест Хемінгуей в журналі «The New Yorker» підвів підсумки своїх літературних боїв: «Я почав дуже спокійно і побив Тургенєва. Завзято тренуючись, я зумів перемогти Мопассана. Двічі я бився внічию зі Стендалем, і, думаю, в останній раз був краще за нього. Але ніхто не змусить мене вийти на ринг з Толстим, якщо я тільки не зійду з розуму».

1954 — Радянська Україна стала постійним членом ЮНЕСКО.

2004 – в Англіканській церкви введено посаду веб-священика, в обов'язки якого входить опіка нового приходу, який існує виключно в мережі.

Про знаменитих світу цього...

1865 — Софія Окуневська-Морачевська, громадська діячка, перша лікарка-українка в Галичині

У 1907 році народилася Кетрін Хепберн, американська актриса. Згодом вона зменшила свій вік на два з гаком роки, приписавши собі дату народження свого молодшого брата – 8 листопада 1909 року. На її рахунку п'ятьдесят ролей, серед них майже немає другорядних. Вона чотири рази отримувала «Оскара», а номінована була 12 разів. Її по праву називали не інакше як «національним надбанням США» та «першої леді кінематографа». Відома не тільки красою, але і незалежністю, Хепберн завжди була гранично відвертою в своїх висловлюваннях, і історики культури приписують їй вирішальну роль в остаточній емансипації жінок у ХХ столітті.

1933 – Андрій Вознесенський, поет, вимогу якого («Заберіть Леніна з грошей») врешті-решт виконали, не вдаючись у мотиви прохача.

1936 —  Іван Марчук, український живописець, заслужений художник України, лауреат Шевченківської премії

1965 – Андрій Гуваков, бас-гітарист групи «Нещасний випадок».

1966 – Стівен Болдуін, американський актор («Затяжний стрибок», «CSI: Місце злочину»).

 1976 – Мелані Сі (Чизхолм), англійська поп-співачка, найбільш спортивна зі «Spice Girls».

1983 – Аліна Кабаєва, російська спортсменка, абсолютна чемпіонка світу з художньої гімнастики.

Не цокаючись...

У 1932 році був знайдений мертвим малюк Чарльз Ліндберг-молодший, син Чарльза Ліндберга – улюбленця американської публіки, пілота, що зробив перший трансатлантичний переліт. З моменту викрадення пройшло 73 днів, був виплачений чималий викуп, і батькам обіцяли повернути дитину живим. Як виявилося пізніше, дитина загинула ще в день викрадення. Це справа, що сколихнув увесь світ, послужило поштовхом до слухань у Конгресі США, який прийняв «закон Ліндберга», занесшего викрадення дітей (кіднеппінг) до списку федеральних злочинів, покаранням за які служить смертна кара.

1978 – Василь Меркур'єв, російський радянський кіноактор («Небесний тихохід», «Летять журавлі», «Повість про справжню людину»).

1995 – Андрій Болтнєв, російський актор («Мій друг Іван Лапшин», «Торпедоносці»).

У Харкові...

12 травня 1902 року «...при Харківському сільському піклування дитячих притулків відкритий притулок для 10 дітей обох статей, круглих сиріт». З часом число приютських вихованців зросла, притулок обзавівся власним будинком. «Кошти притулку складалися головним чином з внесків почесних членів і з посібників Харківського селянського суспільства і повітового земства...»

Іменини відзначають...

Артем, Богдан, Василь, Іван, Федот, Филимон.

comments powered by HyperComments