П'ємо за правильну реакцію і здорове травлення
Саме хімікам жінки повинні бути вдячні за їх активну участь у створенні незвичайних пральних порошків, нових ліній косметики і нервучкого колготки. Саме хімікам чоловіки повинні бути вдячні за створення нових сортів автомобільних мастил з запахом лимона, що полонять всіх жінок, які не страждають нежиттю.
День хіміка відноситься до числа не тільки найбільш відомих і гучних свят, але і володіє безліччю традицій. Так щороку День хіміка проводиться під символом нового елементу Періодичної Таблиці, а самому першого свята був привласнений номер 1 – водень.
У 2002 році Генеральна Асамблея ООН оголосила 29 травня Міжнародним днем миротворців. Цей день покликаний віддати належне самопожертви і самовідданої відданості миротворців, які несуть службу по всьому світу. Він знаменує собою те, що було зроблено ООН у різних країнах для полегшення страждань і примирення ворогуючих сторін.
А ще 29 травня Всесвітньою організацією гастроентерологів оголошено Всесвітнім днем здорового травлення. Згодні: травлення – це здорово!
Також в цей день...
У 1453 році столиця Візантійської імперії Константинополь упав під ударами турків і був перейменований в Стамбул.
1630 – поляки заборонили українським козакам морські походи на турків. Так ми і послухалися...
1802 – фізик і основоположник електрометалургії академік В. В. Петров відкрив явище електричної дуги.
1900 – компанія «Отіс» зареєструвала торгову марку «Ескалатор». Пізніше ескалаторами стануть називати всі ескалатори, які стануть невід'ємною частиною нашого життя. Адже, погодьтеся, куди зручніше підніматися з надр метро на «сходах-чудесніце», а не шкандибать після роботи фіг знає скільки метрів вгору.
1913 – у Парижі зі скандалом пройшла прем'єра балету Ігоря Стравінського «Весна священна» (хореограф – Вацлав Ніжинський).
1937 – від'їзд Олександра Купріна на батьківщину. У Парижі на Північному вокзалі перед тим, як сісти в московський поїзд, письменник сказав: «Я готовий піти у Москву пішки...».
1953 – новозеландцем Едмундом Хілларі і шерпом Норгеєм Тенцингом вперше підкорена Джомолунгма, найвища вершина на Землі.
1964 – у Москві відбувся Прощальний матч Льва Яшина.
1965 – засновано Донецький національний університет.
Про знаменитих світу цього...
У 1787 році народився Костянтин Миколайович Батюшков, російський поет («Веселий час», «Мої пенати», «Вмираючий Тасс»).
1874 – Гілберт Кіт Честертон, англійський романіст, новеліст, есеїст. «Перевірку часом» витримали детективні розповіді Честертона: цикл про батька Брауна і збірник «Людина, яка знала надто багато» (1922).
1909 – Яніна Жеймо, радянська актриса театру і кіно, відома за роллю Попелюшки у фільмі «Попелюшка»
1917 – Джон Ф. Кеннеді, 35-й президент США, смерть якого стала найпопулярнішим і загадковим сюжетом про замахи.
1927 – Ігор Дмитрієв, радянський і російський актор театру і кіно, народний артист СРСР (фільми «Собака на сіні», «Пригоди принца Флорізеля»).
1953 – Олександр Абдулов, радянський і російський актор театру і кіно, народний артист Росії. Помер у січні 2008 року.
1958 – Аннет Бенінг, американська актриса («Краса по-американськи», «Кидали», «Марс атакує», «Театр»).
1959 – Едріан Пол, англо-американський актор. Безсмертний телесеріальний шотландець. Горець, чи то пак.
1959 – Руперт Еверетт, англо-американський актор («Зоряний пил», «Краса по-англійськи», «Сон в літню ніч», «Найкращий друг», «Як важливо бути серйозним»), відкритий гей.
1967 – Ноел Галлахер, гітарист англійської групи «Oasis».
1975 – Мелані Браун, співачка, учасниця лондонського колективу «Spice Girls».
Не цокаючись...
У 1922 помер Євген Вахтангов, актор, режисер, засновник московського театру, який став театром його імені.
1979 – Мері Пікфорд, американська зірка німого кіно.
1982 – Ромі Шнайдер (справжнє ім'я Розмарі Шнайдер Альба-Реті), австро-німецько-французька кіноактриса («Басейн», «Головне – любити», «Вбивство Троцького», «Потяг»). За опитуванням, проведеним у 2000 році, французи назвали Ромі Шнайдер найвидатнішою актрисою ХХ століття.
2004 – Ольга Бура, українська телеведуча, загинула в автокатастрофі.
У Харкові...
Навесні 1868 року «антрепренер Харківського театру Дюков виписав з Києва російську оперну трупу Бергера, яка і дала 39 вистав». Це була перша оперна трупа в Харкові.
Іменини відзначають...
Олександр, Георгій (Єгор, Юрій), Єфрем, Касян, Модест, Федір.