П'ємо за навколишнє середовище, особливо українське водяне
Всесвітній день навколишнього середовища відзначається щорічно 5 червня. Проголошений він був на 27-й сесії Генеральної Асамблеї ООН. Дата цього Всесвітнього дня була обрана в ознаменування початку роботи Стокгольмської конференції з проблем навколишнього середовища людини, що відбулася в 1972 році.
Генеральна Асамблея закликає держави і організації системи ООН щорічно в цей день проводити заходи, що підтверджують їх прагнення до збереження і поліпшення навколишнього середовища.
А ще сьогодні День працівників водного господарства України. Це свято встановлене Указом Президента України від 18 березня 2003 року і відзначається щорічно в першу неділю червня.
Також в цей день...
У 1661 році Ісаак Ньютон зарахований студентом в кембриджський Трініті-коледж.
1783 – брати Жозеф і Жак Монгольф'є на ринковій площі рідного містечка Аннона запустили на висоту 1800 метрів першу повітряну кулю.
1849 — Данія стала конституційною монархією
1876 – вийшов циркуляр Міністерства внутрішніх справ Російської Імперії про заборону друкування книг українською мовою.
1910 — у Києві відбувся перший в історії політ вітчизняного літака (пілот літака — автор його конструкції професор Олександр Кудашев).
1919 — В ході українсько-польської війни розпочалася Чортківська операція Української Галицької Армії (УГА), в ході якої від поляків визволили Чортків, Тернопіль, Бучач та Перемишляни.
1945 – воєначальники союзних держав Жуков, Ейзенхауер, Монтгомері і Латрі де Тассіньї підписали в Берліні Декларацію про поразку Німеччини й прийняття верховної влади урядами СРСР, США, Великобританії та Франції. Тоді ж відбувся й поділ Берліна.
1951 – представник покоління перших американських автомобільних дизайнерів Гордон Бьюріг запатентував машину з верхніми панелями, які знімаються. У 1968 ідея була втілена в автомобілі Chevrolet Corvette Stingray.
1957 – дослідник наркотиків доктор Герберт Бергер пропонує перевіряти на допінг атлетів.
1965 – Оксфордський університет присудив почесний ступінь доктора літератури «найбільшому з сучасних російських поетів – 76-річній Анні Ахматовій, чия поезія і власна доля відбили долі російського народу» – так писали в англійській пресі. Урочиста церемонія пройшла в Лондоні.
1977 – у продажу з'явився перший персональний комп'ютер Apple II.
1977 – удав, з яким виступав на концертах Еліс Купер, загинув від укусу пацюка, запропонованого йому на сніданок. Вражений рокер заявив: «Це все одно що померти від кукурудзяних пластівців».
1981 – вперше описано смертельне захворювання СНІД. Це зробив у своїй публікації доктор Майкл Готтліб з каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі.
1990 — Всеукраїнський Православний Собор у Києві проголосив відродження Української Автокефальної Православної Церкви (УАПЦ), відновив церковну структуру у вигляді патріархату і обрав першим українським патріархом митрополита Мстислава Скрипника.
Про знаменитих світу цього...
У 1723 році появілс на світ Адам Сміт, шотландський економіст, філософ-етик, один з основоположників сучасної економічної теорії і «перший чоловік» з студентських анекдотів.
1898 – Федеріко Гарсіа Лорка, іспанський поет і драматург.
1935 – Кахи Кавсадзе, радянський і грузинський актор театру і кіно (зіграв Абдуллу у фільмі «Біле сонце пустелі»).
1941 – Барбара Брильська, польська актриса, виконавиця головної ролі в комедії Е. Рязанова «Іронія долі, або З легкою парою».
1967 – Валдіс Пельш, ведучий телепрограм «Вгадай мелодію», «Розіграш».
Не цокаючись...
У 1910 році помер О. Генрі (справжнє ім'я Вільям Сідні Портер), американський письменник.
1975 — Павло Вірський, український танцівник і хореограф, народний артист СРСР
1983 – теплохід «Олександр Суворов», флагман Волго-Донського пароплавства з кращим екіпажем, вдарився верхньою частиною надбудов у єдиний в Ульяновську міст через Волгу, по якому в цей час йшов товарний поїзд. Загинуло 176 чоловік.
Іменини відзначають...
Андрій, Василь, Геннадій, Давид, Данило, Дмитро, Єфросинія, Іван, Ігнат, Костянтин, Михайло, Микита, Олександр, Петро, Роман, Федір, Яків.