На Трійцю прикрашаємо будинок зеленню та вітаємо працівників найлегшої промисловості
У п'ятдесятий день після Великодня відзначається одне з головних християнських свят – день Святої Трійці, або П'ятидесятниця.
Свято називається днем Святої Трійці, оскільки згідно з християнським віровченням з моменту зішестя Святого Духа на апостолів відкрилась третя іпостась триєдиного Бога, і в усій повноті почалося участь у порятунку людини трьох осіб божества – Отця, Сина і Святого Духа.
У цей день православні прикрашають будинки і храми зеленими гілочками, квітами. Звичай цей іде ще від Старозавітної Церкви, коли дома і синагоги прикрашалися зеленню в П'ятидесятницю в пам'ять того, як при Синайській горі все цвіло і зеленіло в день, коли Мойсей отримував скрижалі закону. Сіонська світлиця, де на апостолів зійшов Святий Дух, у той час, за загальним звичаєм, теж була прикрашена гілками дерев і квітами.
В Україні свій професійний День відзначають працівники легкої промисловості. Це свято встановлено в 1980 році, за традицією відзначається кожної другої неділі червня. Також - День працівника фондового ринку.
Також в цей день...
У 1668 році у шведському місті Лунд заснували університет, один із найстаріших навчальних закладів на півночі Європи, у цьому університеті працював Юрій Шевельов.
1815 — завдяки інтригам банкіра Натана Ротшильда, лондонська газета «Морнінг Кронікл» повідомила про поразку Наполеона при Ватерлоо на кілька днів раніше битви. Ротшильд, зігравши на паніці, скуповував безліч акцій і страшно розбагатів, зробивши свою прізвищем ім'ям прозивним.
1839 — у США зіграно перший офіційний бейсбольний матч.
1849 – американець Люіс Хаслетт запатентував протигаз.
1897 – Карлом Елзенером, власником компанії з виробництва хірургічного обладнання, запатентований знаменитий швейцарський армійський ніж.
1898 — під час Іспано-американської війни, повстанці під проводом 29-літнього Еміліо Агінальдо проголосили незалежність Філіпін після 300-літнього іспанського панування.
1920 – офіційне відкриття Панамського каналу (перше судно пройшло через канал у серпні 1914 року).
1937 — у ході сталінського терору оголошено вирок і розстріляно вісім вищих військових керівників СРСР (Тухачевського, Примакова, Якіра, Уборевича, Ейдемана та ін.), звинувачених в участі у «військово-фашистській змові в Червоній Армії».
1965 – в Англії оголосили про нагородження членів групи «Бітлз» орденами Британської імперії «за видатні заслуги в області культури» і «внесок в експорт національної продукції». Вручення нагород пройшло в жовтні того ж року.
1963 – у Нью-Йорку відбулась прем'єра фільму «Клеопатра» з Елізабет Тейлор у головній ролі.
1967 – запустили космічний апарат Венера-4, вперше в світі передав дані про атмосферу іншої планети.
1975 — Верховний суд Індії визнав прем'єр-міністра Індіру Ганді винною у корупції і фальсифікації результатів виборів 1971 року і заборонив їй на шість років займатись політичною діяльністю. У відповідь на рішення суду Ганді оголосила в країні надзвичайний стан і санкціонувала масові арешти політичних опонентів.
1990 — у СРСР заборонили цензуру.
1991 – на референдумі мешканці Ленінграда проголосували за повернення місту первісної назви – Санкт-Петербург.
Про знаменитих світу цього...
У 1884 році народився Амедео Модільяні, італійський художник і скульптор.
1911 — Мілован Джилас, югославський політик, активний учасник партизанської війни в Югославії часів 2-ї Світової війни, спочатку соратник, а згодом і активний опонент Йосифа Броза Тіто.
1915 – Девід Рокфеллер, американський банкір, чия прізвище стало прозивним позначенням багатія.
1924 – Джордж Буш-старший, 41-й президент США, тато просто Джорджа Буша.
1929 — Анна Франк, дівчинка з Амстердама, що увійшла в історію як автор щоденника, котрий вела два роки, поки сім'я переховувалась від нацистів.
1931 — Євгенія Мірошниченко , українська співачка.
1950 – В'ячеслав Полунін, естрадний артист, клоун-мім, народний артист Росії.
1951 — Юрій Костенко, український політик, лідер Української народної партії.
Не цокаючись...
У 1972 році помер Карл Людвиг фон Берталанфі, австрійський біолог, засновник концепції «Загальної теорії систем».
1983 — Олександр Алов, кінорежисер. У співпраці з режисером Володимиром Наумовим зняв фільми «Світ який», «Біг», «Тегеран-43».
1997 – Булат Окуджава, поет, композитор, прозаїк і сценарист.
2003 – Грегорі Пек, американський актор, який знімався ще у А. Хічкока.
У Харкові...
У червні 1917 року в робітничому клубі «Будущность» (пр-т Московський, 7) проходила робота Першої Харківської загальноміської конференції РСДРП (б).
Іменини відзначають...
Ісаак, Христина, Наталія, Роман.