П'ємо за людей в білих халатах, вітаємо батьків і відзначаємо День емансипації
В Україні День медичного працівника як професійне свято відзначається з червня 1994 року. Це – особлива дата, яка стосується всіх нас, так як з першої хвилини свого життя ми постійно користуємося медичними послугами.
А ще в багатьох країнах у третю неділю червня святкується День батька. І хоча в Україні він ще не визнаний офіційно, привід привітати батька не буде зайвим.
Бувають і такі свята, як нинішній – День міжнародної солідарності вампірів, або День пам'яті Дракули.
Правда, привід для свята зовсім не оптимістичний. 19 червня 1476 року в битві з турками загинув Влад Дракула. Який був зовсім навіть не вампіром, а просто княжив так жорстоко, що вампіри б посивіли. Тому і зарахувала чутка жорстокого правителя до роду кровопийців.
А ще 19 червня в США – День визволення рабів... а в окремо взятому Техасі – День емансипації. No comments...
Також в цей день...
У 240 році до н.е. грецький учений Ератосфен Кіренський вперше в світі обчислив радіус Землі.
1846 – в Нью-Джерсі (США) пройшов перший в історії бейсбольний матч.
1862 – президент Авраам Лінкольн ухвалив закон про скасування рабства на всій території США.
1925 — у Києві відкрилася перша в світі виставка з вивчення світових просторів.
1961— Кувейт проголосив незалежність від Великої Британії.
1968 — Рада Безпеки ООН ухвалила резолюцію про гарантії безпеки держав, які не мають ядерної зброї.
1999 – вийшла перша версія (1.0 Beta) найпопулярнішого багатокористувацького шутера Counter-Strike.
Про знаменитих світу цього...
У 1924 році народився Василь Биков, білоруський письменник, один із засновників Білоруського народного фронту в 1988 р., автор книг військової тематики.
1941 — Вацлав Клаус, чеський політик: міністр, прем'єр, спікер, президент Чеської республіки.
1943 — Джеймс Елліот, американський астроном, який відкрив кільцеву систему Урана і атмосферу Плутона.
1945 — Аун Сан Су Чжі, політичний діяч М'янми (Бірми), лідер опозиції військовій хунті, лауреат Нобелівської премії миру (1991). Загалом біля 15 років військові тримали її під домашнім арештом.
1945 – Наталія Селезньова, актриса, та сама «хороша дівчинка Ліда» з комедії Леоніда Гайдая «Операція« И »та інші пригоди Шурика».
1954 – Кетлін Тернер, американська кіноактриса («Роман з каменем», «Перлина Нілу», «Жар тіла», «Війна в сімействі Роуз»).
Не цокаючись...
У 1205 році загинув Роман II Мстиславич, Великий князь Київський (1204—1205), князь новгородський (1168—1170), володимир-волинський (1170—1187, з 1188), галицький (1188, з 1199) з династії Рюриковичів. Засновник Галицько-Волинського князівства.
1953 — у в'язниці Сінг-Сінг страчені супруги Джуліус та Етель Розенберг за звинуваченням в атомному шпигунстві на користь СРСР; незважаючи на широку кампанію протесту в самих США і за кордоном.
1956 — Володимир Обручев, географ, геолог, письменник («Плутонія», «Земля Саннікова»).
1985 — Майя Кристалинська, естрадна співачка.
1986 — в аварії мотоцикла загинув відомий французький актор-комік та громадський діяч Колюш (Мішель Колюччі). Грав у фільмах "Крильце або ніжка", "Банзай", "Король жарту" та багатьох ін.
1999 — Данило Гусар-Струк, науковець, редактор англомовної енциклопедії України («Encyclopedia of Ukraine»).
У Харкові...
«... В старому Харкові хворобливість і смертність серед дітей досягали величезного відсотка. У сімдесятих роках XIX століття в місті щороку вимирала половина нутрі, а в незабезпечених класах – навіть і більше...
Потреба в дитячій лікарні відчувалася вже давно, але свого задоволення дочекалася тільки в 1878 році, коли з ініціативи д-ра В. А. Франківського була відкрита, нарешті, міська дитяча лікарня, присвячена пам'яті колишнього харківського губернатора кн. Кропоткіна. Лікарня призначена головним чином для дітей бідних верств міського населення у випадках гострих та інфекційних захворювань... »
На початку свого існування лікарня мала всього 20 ліжками, потім число місць доведено до 30, а потім і до 41.
Іменини відзначають...
Віссаріон, Іларіон, Сусанна.