Заступаємо на пост і відзначаємо день народження творця "Ну, постривай"!
Мета посту полягає в підготовці до торжеств в ім'я двох першоверховних апостолів, яка практикується віруючими з перших століть християнства.
Під час Петрового посту статут Церкви наказує тижні, по три дні – по понеділках, середах і п'ятницях – утримуватися від риби, вина й олії. У понеділок дозволяється вживати гарячу їжу без єлею. У решту днів дозволяються гриби, крупи з рослинним олією. У суботні, недільні дні цього поста, а також у дні пам'яті якого-небудь великого святого або дні храмового свята дозволяється риба. Якщо ж день Петра і Павла потрапляє на середу і п'ятницю, то пост зберігається, тобто м'ясне, яйця і молочне не вживають, але можна їсти рибу і олію.
На честь свят під час посту на Русі було прийнято готувати особливі пироги – рибники. Їх особливість полягала в тому, що випотрошена і вичищена риба запікається цілком. Пироги робили відкритими, щоб риба була видна, що дуже прикрашало випічку.
Самим же використовуваним продуктом Петрова поста була і залишається різноманітна зелень і страви з неї. Це і зелені пісні щі, і холодні пісні окрошки.
Також в цей день...
У 451 році — відбулась битва на Каталаунських полях, внаслідок якої було зупинено просування гуннів до Європи.
1768 — українські гайдамаки захопили Умань.
1792 — Велика Французька революція: народне повстання в Парижі.
1840 — Семюел Морзе отримав патент на телеграф.
1877 — Александер Грем Белл встановив першу в світі комерційну телефонну службу в м. Гамільтон (Канада).
1939 — перший в історії політ реактивного літака здійснив німецький експериментальний літак з ракетним двигуном Гайнкель He.176.
1949 – американська тенісистка Гаси Моран на Вімблдонському турнірі стала причиною гучного скандалу. Саме представниця США стала першою жінкою на тенісному корті, що дозволила собі одягти настільки коротку спідницю, що з-під неї глядачі на секунду помітили коротенькі штанці. Фото Моран в скандальному вбранні обійшло газети і журнали по всьому світу.
1990 — парламент Німеччини ухвалив рішення про перенесення столиці з Бонна до Берліна.
Про знаменитих світу цього...
У 1815 році з'явився на світ Жак Оффенбах, французький композитор.
1861 – Фредерик Гопкінс, англійський біохімік, який відкрив вітаміни A і D; лауреат Нобелівської премії.
1927 – В'ячеслав Котьоночкін, радянський режисер-мультиплікатор, автор знаменитих мультфільмів: «Ну, постривай!», «Жаба-мандрівниця», «Баня», «Стара платівка» та інших.
1928 — Жан-Марі Ле Пен, французький політик, засновник партії Національний фронт, колишній депутат французького та європейського парламентів, кандидат у президенти Франції.
1934 – Юрій Візбор, бард, кіноактор, журналіст, письменник, сценарист.
1938 — Олексій Герман, російський режисер (фільми "Перевірка на дорогах", "Мій друг Іван Лапшин", "Двадцять днів без війни").
1950 – Лайонел Річі, американський поп-виконавець.
1967 – Ніколь Кідман, австралійсько-американська актриса.
Не цокаючись...
У 1597 році під час експедиції помер Віллем Баренц, голландський мореплавець і дослідник, на честь якого названо Баренцове море.
1933 – Клара Цеткін, німецька соціалістка, борець за права жінок.
2005 – Джек Кілбі, американський інженер, творець першої інтегральної мікросхеми, Нобелівський лауреат.
Іменини відзначають...
Антон, Валерія, Марія, Федот.