Коли на Петра сльота, буде ціле літо багато болота; Якщо на Петра спека — на Різдво мороз
За переказами, св. Вероніка в числі інших людей йшла за Ісусом Христом на Голгофу. Коли знеможений Спаситель впав, свята Вероніка піднесла йому свою хустку витерти піт з обличчя. На тканині закарбувався лик Спасителя. Вже в наш час папським декретом свята Вероніка була оголошена покровителькою фотографії і фотографів.
Також у цей день...
У 1580 році надрукована Острозька Біблія, одна з перших слов'янських друкованих книг.
1917 — під час першої світової війни в ході Іпрської битви (Бельгія) німецька армія вперше використала бойовий отруйний газ, що за місцем боїв отримав назву іприт.
1920 – радянська Росія визнала незалежність Литви.
1931 – у Франції відкрито пам'ятник мушкетерові д'Артаньяну.
1941 — у Радянському Союзі прийнято рішення про відправку на фронт 577 тисяч в'язнів виправних таборів, котрі мали б кров'ю змити вину перед державою, воюючи в штрафних батальйонах.
1950 – у Чехословаччині прийнято закон, за яким всі особи, які висловлювали невдоволення "народно-демократичним" ладом, повинні були поміщатися в трудові табори.
1962 – відбувся перший концерт «Rolling Stones» у Лондоні. На сцену Марки-клубу вийшли Мік Джаггер, Кейт Річардс, Брайан Джонс, Дік Тейлор (бас-гітара) і Мік Ейворі (ударні).
Про знаменитих світу цього...
У 100 році до н. е. народився Гай Юлій Цезар, римський імператор.
1854 – Джордж Істмен, винахідник і перший виробник фотокамери «Кодак», що заправляються звичною нам фотоплівкою.
1866 — Антін Синявський, український політичний і громадський діяч, історик, економіст, педагог.
1892 — Бруно Шульц, єврейський письменник та графік, автор книг «Цинамонові крамниці» та «Санаторій під клепсидрою». Більшу частину життя прожив у рідному Дрогобичі, писав переважно польською мовою.
1900 – Павло Кононенко, український письменник («Гостра могила», «Шум в гущавині»).
1904 – Пабло Неруда (справжнє ім'я Рікардо Елізер Нефталі Рейєс Басуальто), чилійський поет, лауреат Нобелівської премії 1971 року «за поезію, яка з надприродною силою втілила в собі долю цілого континенту» («Іспанія в серці», «Пісні любові Сталінграда», «Меморіал Чорного острова»).
1914 – Петро Алейников, кіноактор («Семеро сміливих», «Трактористи», «Велике життя», «Донецькі шахтарі»).
1938 – Еміль Кіо, російська ілюзіоніст.
1946 – Валентина Толкунова, співачка, народна артистка Росії.
1949 – Павло Лунгін, радянський і російський сценарист і кінорежисер («Таксі-блюз», «Луна-парк», «Острів»).
1958 – Валерій Кипелов, соліст ансамблю «Лийся пісня», гуртів «Арія» і «Кипелов».
1963 – Олександр Домогаров, російський актор театру і кіно («Графиня де Монсоро», «Oгнем і мечем», «Марш Турецького»).
Не цокаючись...
У 1536 році помер Еразм Ротердамський, мислитель епохи пізнього Відродження.
1682 — Жан Пікар, французький астроном, першим точно визначив дугу меридіана і встановив розмір Землі.
1891 — Керовпе (Керовбе) Кушнерян (світське ім'я — Данило Кушнерєв), вірменський церковний і культурно-освітній діяч, історик, перекладач.1885 року у Венеції видав вірменською мовою книгу «Паломництво до вірменської Богоматері в Кам'янці-Подільському».
1937 — Василь Седляр, митець-монументаліст, графік. Ілюстратор "Кобзаря", брав участь у стінописах Червонозаводського театру в Харкові. Розстріляний 12 липня 1937 року. Реабілітований 1 лютого 1958 р.
У Харкові...
1929 рік. Харківські шанувальники футболу з інтересом чекають візиту команди з Франції. Проте, глядачі, які зібралися на «Металісті» 12 липня, побачили в особі гравців збірної спортивно-гімнастичного робітничого союзу недосвідчених новачків. В усякому разі, зустріч завершилася з не зовсім пристойною для матчів подібного рангу рахунком – 14:0 на користь харків'ян ...
Іменини відзначають...
Павло, Петро, Андрій, Фелікс.