За нову-стару лінію Харківського метро і можливість влаштовувати п'янки на відстані
Нова лінія, відома зараз як Салтівська, на той момент включала в себе 5 станцій: «Історичний музей», «Дзержинська» (зараз «Університет»), «Пушкінська», «Київська», «Барабашова», електродепо «Салтівське», об'єднані майстерні. Також між станціями «Київська» і «Барабашова» був побудований критий метроміст, довжиною трохи менше кілометра. Станція «Історичний музей» і станція «Радянська» утворили пересадочний вузол між першою і другою лінією Харківського метро.
У цей день в 1876 році в канадському місті Онтаріо був здійснений перший у світі міжміський телефонний дзвінок.
Відстань між містами становило 13 км, але, думаємо, це ніяк не вплинуло на щастя, яке відчули люди, почувши голос один одного.
Адже народ, нарешті, отримав можливість влаштовувати п'янки на відстані, використовуючи у всю ефект присутності.
Також в цей день...
У 1500 році португальський мореплавець Діегу Діаш відкрив острів Мадагаскар.
1833 – засновано Чикаго. Тоді це було не місто, а село під назвою Вінді-Сіті з населенням менше двохсот чоловік. Статус міста Чикаго отримав в 1837 році.
1846 – на гроші, заповідані англійським хіміком і мінералогом Джеймсом Смітсона, відкрито перше науково-дослідна установа США – Смітсонівський інститут. Рішення про це було прийнято Конгресом ще в 1838 році, але всі ці роки йшли дебати про необхідність такого закладу для Америки.
1889 – англієць Ден Райлендс запатентував пляшку, що закривається пробкою з гвинтовою нарізкою (з кришкою, що загвинчується). Без коментарів. Людство просто розсипається в подяках.
1905 – у французькому місті Булонь-сюр-Мер пройшов перший міжнародний конгрес есперантистів, в якому взяли участь 688 фахівців транснаціонального «речекряка». З тих пір подібні зустрічі відбуваються щороку в різних містах і країнах, винятком стали лише періоди двох світових воєн.
1966 – в США припинено випуск банкнот номіналом в 2 долари. Правда, не всім про цю подію повідомили відразу, чим фальшивомонетники користувалися ще з десяток років.
1983 – у Гельсінкі відкрився перший чемпіонат світу з легкої атлетики.
1985 – Майкл Джексон за 47.5 мільйона доларів купив всі права на пісні «Бітлз».
2002 – Володимир Путін нагородив Софію Ротару орденом Пошани. Співачка удостоєна цієї нагороди «за розвиток естрадного мистецтва і зміцнення російсько-українських культурних зв'язків».
Про знаменитих світу цього...
У 1814 році народився Генрі Нестле, фармацевт, бізнесмен, засновник компанії Nestle. Цій людині всі ми зобов'язані головними радощами свого дитинства: солодким какао і молочним шоколадом.
1895 – Михайло Зощенко, російський радянський письменник.
1912 – Жоржі Амаду, бразильський письменник. За його романом «Капітани піску» знятий відомий кінофільм «Генерали піщаних кар'єрів» (США, 1971), що став культовим в СРСР.
1929 – Олег Стриженов, актор театру і кіно («Овід», «Юність Петра», «Сорок перший», «Непідсудний», «Земля, до запитання»), народний артист СРСР.
1937 – Анатолій Собчак, перший мер Санкт-Петербурга. Папа прославленої Ксюші.
1940 – Веніамін Смєхов, радянський і російський актор театру і кіно («Три мушкетери», «Майстер і Маргарита»).
1945 – Олександр Адабашьян, актор, художник, сценарист («Московські канікули», «Бережи мене, мій талісман»).
1957 – Андрій Краско, актор театру і кіно («Агент національної безпеки», «Сволота»).
1960 – Антоніо Бандерас, кіноактор, Десперадо і Зорро наших днів.
Не цокаючись...
У 1797 році померла Мері Годвін, англійська письменниця, вважається одним з перших феміністських філософів.
1858 – Огюст Монферрана, архітектор, будівельник Ісакіївського собору в Санкт-Петербурзі.
1915 – Генрі Мозлі, англійський фізик, один з основоположників рентгенівської спектроскопії.
1946 – Леон Гомон, французький продюсер, один з основоположників світового кінематографа.
2001 – Станіслав Ростоцький, кінорежисер («... А зорі тут тихі», «Доживемо до понеділка», «Білий Бім Чорне вухо», «Ескадрон гусар летючих», «І на камінні ростуть дерева»).
Іменини відзначають...
Мойсей, Никанор, Прохор, Юліан.