За здорове серце та покровительку всього з приставкою теле-
А ще сьогодні День святої Клари – покровительки телебачення, телефону і телеграфу. Згідно з легендою, в кінці життя її здоров'я сильно похитнулося, і вона вже не могла брати участь в месі. Однак зображення меси чарівним чином відбивалося на стіні її келії.
До того ж нинішній день людство вправі вважати народженням звукового кінематографа. Адже саме 11 серпня 1906 року в Англії Юджин Ласт запатентував звукове кіно, чим позбавив глядачів від гримас акторів.
Так що наповнюємо келихи-чарки-склянки (загалом, що під руку попадеться) і, не соромлячись друзів-колег-начальства, шумно п'ємо!
Також в цей день...
У 3114 році до н. е.. відбулося початок Довгого рахунки в календарі майя.
1866 – в США відкрився перший у світі каток для катання на роликових ковзанах.
1877 – американський астроном Асаф Холл відкрив супутники Марса – Фобос і Деймос. Ось бачите: навіть в природі все прагне «міркувати на трьох».
1912 – в Росії вийшло перше футбольне видання – «Щорічник Всеросійського футбольного союзу».
1921 – опубліковано наказ Раднаркому про проведення в життя нової економічної політики (НЕП).
1926 – компанія «Кодак» оголосила, що вона почала роботи зі створення кольорової кіноплівки.
1969 – на екрани вийшов фільм «Доживемо до понеділка» режисера Станіслава Ростоцького. У фільмі знімалися В'ячеслав Тихонов, Ірина Печерникова, Ніна Меньшикова, Валерій Зубарєв, Ігор Старигін, Ольга Остроумова. Знайшла власне життя фраза з фільму: «Щастя – це коли тебе розуміють».
1969 – в одному з клубів Беверлі-Хіллз Дайана Росс вперше представила аудиторії групу «Jackson 5». Звичайно, саме чарівне враження на три з половиною сотні гостей справив 11-річний хлопчина на ім'я Майкл. Саме тоді він пройшов своє перше бойове хрещення.
1973 – по Центральному телебаченню розпочато показ серіалу «Сімнадцять миттєвостей весни», поставленого Тетяною Ліозновою за повістю Юліана Семенова.
1981 – був представлений персональний комп'ютер IBM PC.
1984 – президент США Рейган, перевіряючи мікрофон перед прес-конференцією, заявив на всю країну, не знаючи, що мікрофон включений: «Дорогі американці, я радий повідомити вам, що тільки що підписав закон про оголошення Росії поза законом на вічні часи. Бомбардування почнеться через п'ять хвилин ».
1998 – американець Джим Пароль засунув собі в рот 151 соломинку для пиття (світовий рекорд).
2004 – ростовський суд визнав співака Філіпа Кіркорова винним в образі журналістки Ірини Ароян (Ти, в рожевій кофтинці! Встала і вийшла!) І призначив штраф в 2000 доларів. За хамську поведінку Філіп Бедросович публічно відповів на врученні премії «Золотий грамофон», вибачившись перед журналісткою.
Про знаменитих світу цього...
У 1939 році народився Анатолій Кашпіровський – гіпнотизер, що здобув популярність в 1989 році завдяки телесеансу психотерапії.
1950 – Стівен Возняк, американський розробник комп'ютерів, співзасновник фірми Apple.
1953 – Халк Хоган, американський рестлер і актор.
1955 – Сергій Мавроді, Бендер нашого часу, засновник фінансової піраміди АТ «МММ», яка своєю діяльністю завдала матеріальної шкоди мільйонам своїх вкладників на початку 1990-х років. Його діяльність досі викликає неоднозначну оцінку в різних колах суспільства. За вироком суду визнаний шахраєм, його часто називають фінансовим спекулянтом і авантюристом.
1974 – Оскар Кучера (справжнє ім'я – Боголюбов Євген Олександрович), російський актор, телеведучий, радіоведучий.
Не цокаючись...
У 1818 році помер Іван Кулібін, видатний російський механік-винахідник.
1919 – Ендрю Карнегі, американський підприємець, великий сталепромишленік, філантроп.
1932 – Максиміліан Волошин, російський поет, критик, художник, громадський діяч.
1979 – у небі над Дніпродзержинськом сталося зіткнення двох пасажирських літаків Ту-134. В результаті чого загинуло 173 людини, у тому числі 17 футболістів узбецької команди «Пахтакор».
1996 – померла Ванга (справжнє ім'я Вангелія Пандева-Гущерова), болгарська ясновидиця. За заявами послідовників, Ванга була здатна визначати захворювання людей з великою точністю і передбачати їх подальшу долю. Часто направляла до цілителів або лікарів, які могли допомогти цим людям, причому часто цих цілителів не знала і говорила про них так: у такому-то місті живе такий-то людина.
У Харкові...
У 1978 році почався регулярний рух метропоездов на другому пусковому ділянці першої черги Харківського Метрополітену (від ст. "Московський проспект» до ст. "Пролетарська").
Іменини відзначають...
Данила, Клара, Костянтин, Кузьма, Михайло, Серафима, Феодотія.