За здорове серце та покровительку всього з приставкою теле-

Четвер, 11 серпня 2011, 08:31
11 серпня – Міжнародний день здорового серця. Цей день існує у календарі з метою пропаганди здорового способу життя, відмови від куріння і більш уважного ставлення до свого здоров'я.
серце

А ще сьогодні День святої Клари – покровительки телебачення, телефону і телеграфу. Згідно з легендою, в кінці життя її здоров'я сильно похитнулося, і вона вже не могла брати участь в месі. Однак зображення меси чарівним чином відбивалося на стіні її келії.

До того ж нинішній день людство вправі вважати народженням звукового кінематографа. Адже саме 11 серпня 1906 року в Англії Юджин Ласт запатентував звукове кіно, чим позбавив глядачів від гримас акторів.

Так що наповнюємо келихи-чарки-склянки (загалом, що під руку попадеться) і, не соромлячись друзів-колег-начальства, шумно п'ємо!

Також в цей день...

У 3114 році до н. е.. відбулося початок Довгого рахунки в календарі майя.

1866 – в США відкрився перший у світі каток для катання на роликових ковзанах.

1877 – американський астроном Асаф Холл відкрив супутники Марса – Фобос і Деймос. Ось бачите: навіть в природі все прагне «міркувати на трьох».

1912 – в Росії вийшло перше футбольне видання – «Щорічник Всеросійського футбольного союзу».

1921 – опубліковано наказ Раднаркому про проведення в життя нової економічної політики (НЕП).

1926 – компанія «Кодак» оголосила, що вона почала роботи зі створення кольорової кіноплівки.

1969 – на екрани вийшов фільм «Доживемо до понеділка» режисера Станіслава Ростоцького. У фільмі знімалися В'ячеслав Тихонов, Ірина Печерникова, Ніна Меньшикова, Валерій Зубарєв, Ігор Старигін, Ольга Остроумова. Знайшла власне життя фраза з фільму: «Щастя – це коли тебе розуміють».

1969 – в одному з клубів Беверлі-Хіллз Дайана Росс вперше представила аудиторії групу «Jackson 5». Звичайно, саме чарівне враження на три з половиною сотні гостей справив 11-річний хлопчина на ім'я Майкл. Саме тоді він пройшов своє перше бойове хрещення.

1973 – по Центральному телебаченню розпочато показ серіалу «Сімнадцять миттєвостей весни», поставленого Тетяною Ліозновою за повістю Юліана Семенова.

1981 – був представлений персональний комп'ютер IBM PC.

1984 – президент США Рейган, перевіряючи мікрофон перед прес-конференцією, заявив на всю країну, не знаючи, що мікрофон включений: «Дорогі американці, я радий повідомити вам, що тільки що підписав закон про оголошення Росії поза законом на вічні часи. Бомбардування почнеться через п'ять хвилин ».

1998 – американець Джим Пароль засунув собі в рот 151 соломинку для пиття (світовий рекорд).

2004 – ростовський суд визнав співака Філіпа Кіркорова винним в образі журналістки Ірини Ароян (Ти, в рожевій кофтинці! Встала і вийшла!) І призначив штраф в 2000 доларів. За хамську поведінку Філіп Бедросович публічно відповів на врученні премії «Золотий грамофон», вибачившись перед журналісткою.

Про знаменитих світу цього...

У 1939 році народився Анатолій Кашпіровський – гіпнотизер, що здобув популярність в 1989 році завдяки телесеансу психотерапії.

1950 – Стівен Возняк, американський розробник комп'ютерів, співзасновник фірми Apple.

1953 – Халк Хоган, американський рестлер і актор.

1955 – Сергій Мавроді, Бендер нашого часу, засновник фінансової піраміди АТ «МММ», яка своєю діяльністю завдала матеріальної шкоди мільйонам своїх вкладників на початку 1990-х років. Його діяльність досі викликає неоднозначну оцінку в різних колах суспільства. За вироком суду визнаний шахраєм, його часто називають фінансовим спекулянтом і авантюристом.

1974 – Оскар Кучера (справжнє ім'я – Боголюбов Євген Олександрович), російський актор, телеведучий, радіоведучий.

Не цокаючись...

У 1818 році помер Іван Кулібін, видатний російський механік-винахідник.

1919 – Ендрю Карнегі, американський підприємець, великий сталепромишленік, філантроп.

1932 – Максиміліан Волошин, російський поет, критик, художник, громадський діяч.

1979 – у небі над Дніпродзержинськом сталося зіткнення двох пасажирських літаків Ту-134. В результаті чого загинуло 173 людини, у тому числі 17 футболістів узбецької команди «Пахтакор».

1996 – померла Ванга (справжнє ім'я Вангелія Пандева-Гущерова), болгарська ясновидиця. За заявами послідовників, Ванга була здатна визначати захворювання людей з великою точністю і передбачати їх подальшу долю. Часто направляла до цілителів або лікарів, які могли допомогти цим людям, причому часто цих цілителів не знала і говорила про них так: у такому-то місті живе такий-то людина.

У Харкові...

У 1978 році почався регулярний рух метропоездов на другому пусковому ділянці першої черги Харківського Метрополітену (від ст. "Московський проспект» до ст. "Пролетарська").

Іменини відзначають...

Данила, Клара, Костянтин, Кузьма, Михайло, Серафима, Феодотія.

comments powered by HyperComments