Сьогодні Всесвітній день Аватара і День ораторського мистецтва

Неділя, 21 серпня 2011, 08:32
Аватара або аватар (мовою санскрит - «сходження») — термін у філософії індуїзму, що часто використовується для позначення сходження Бога з духовного світу в нижчі сфери буття з певною метою. В українській мові найбільш відповідними термінами для правильної передачі значення поняття аватар є слова «явлення» або «проявлення». Сьогодні також день тамади, день лектора, день політика. Іншими словами, сьогодні День ораторського мистецтва.
оратор

Як казав Цицерон, який відрізнявся красномовством: «Найбільше з достоїнств оратора – не тільки сказати те, що потрібно, але і не сказати того, чого не потрібно».

Так вип'ємо ж за мистецтво застільного красномовства!

Також в цей день...

1560 – у цей день відбулося передбачене повне сонячне затемнення, і цей факт так уразив 13-річного данського хлопчика Тихо Браге, що після денних занять юриспруденцією він ночами почав вивчати зоряне небо і став найзнаменитішим астрономом свого часу.

1652 — старший син гетьмана Богдана Хмельницького — Тимофій одружився на Розанді, дочці молдавського правителя Василя Лупула, що стало приводом для відновлення союзу Молдавії з Україною.

1803 – австралійська газета «Сідней Газетт» вперше в світі дала докладний опис коали.

1841 – Джон Хемптон запатентував підйомні жалюзі. Напевно, його надихнули на це цікаві сусіди, яким Джон подарував цей винахід як кращий засіб для затискання носа.

1911 – з Лувру викрали портрет Мони Лізи. Через два роки картина випадково була знайдена у Флоренції. Затриманий пізніше викрадач на ім'я Вінченцо Перуджі пояснив скоєне бажанням відновити справедливість, повернувши Італії вкрадений Наполеоном I шедевр.

1914 – російський льотчик Я. Нагурський у пошуках експедиції Г. Сєдова здійснив на літаку «Фарман» перший у світі політ над Арктикою.

1932 — у Венеції відбувся перший міжнародний кінофестиваль.

1953 – у СРСР заборонили лоботомію. Але в психлікарнях спокійніше не стало.

1981 – вчені вперше повідомили про загрозу глобального потепління на Землі.

1991 – у Москві зазнав поразки серпневий путч ГКЧП.

2006 – почалася реєстрація доменних імен в новому домені загального користування. Mobi, призначеному для мобільних пристроїв.

Про знаменитих світу цього...

 У 1698 році народився Бартоломео Джузеппе Антоніо Гварнері, італійський майстер виготовлення смичкових інструментів. Молодший син Джузеппе Гварнері, найвидатніший представник родини. Прозваний за свій талант «дель Джезу» («Ісус»). На його інструментах грало багато видатних скрипалів, зокрема, Паганіні.

1880 — Микола Аркас, командир полку Дієвої армії Української Народної Республіки, син громадського діяча та історика Миколи Аркаса. 

1888 — Володимир Гадзінський, український поет, прозаїк, критик. З 1914 р. - доброволець Легіону Українських Січових Стрільців.

1906  — Фріц Фреленг, американський мультиплікатор, п'ятикратний лауреат Оскара, «батько» Рожевої Пантери.

1929 – Вія Артмане, радянська і латвійська актриса театру і кіно.

1935 – Юрій Ентін, російський радянський поет-пісняр.

1952 – Гленн Х'юз, англійський вокаліст, бас-гітарист, автор пісень, працював в групах Deep Purple, Black Sabbath, Phenomena, HTP.

1956 – Кім Кетролл, американська актриса (Саманта Джонс в серіалі «Секс у великому місті»).

1967 – Керрі-Енн Мосс, канадська кіноактриса, що зіграла роль Трініті в «Матриці». Пити в її честь покладається зависнувши в повітрі над столом.

1973 – Микола Валуєв, російський боксер-професіонал, який виступає у суперважкій ваговій категорії.

Не цокаючись...

 У  1940 році помер Лев Троцький (Бронштейн), російський політичний діяч, революціонер-більшовик, теоретик марксизму, літератор. Організатор збройних інтервенцій проти УНР 1918—1919 рр.

1997 — Юрій Нікулін, видатний кіноактор і клоун.

2004 – Віктор Авілов, актор театру і кіно, неперевершений граф Монте-Крісто у фільмі «В'язень замка Іф».

2005 – Роберт Муг, піонер електронної музики, відомий як творець синтезатора.

У Харкові...

21 серпня 1975 Державна комісія підписала акт про прийняття в експлуатацію першої ділянки першої черги Харківського метро з оцінкою «відмінно». Перший відрізок Свердловсько – Заводської лінії (зараз Холодногірсько-Заводської) довжиною 10,4 кілометра мав вісім станцій: «Вулиця Свердлова», «Південний Вокзал», «Центральний Ринок», «Радянська», «Проспект Гагаріна», «Спортивна», «Завод імені Малишева», «Московський Проспект». Також до нього увійшли електродепо «Московське», будинок Зв'язку та управління метрополітену.

Іменини відзначають...

Герман, Григорій, Омелян, Леонід, Мирон.

comments powered by HyperComments