П'ємо за найнадійніші мережі і браузер для найрозумнішого
Так, 16 років тому кабельна мережа новин об'єднується з Інтернетом. Людство отримало надійний зв'язок, який не залежав від негоди і сонячного випромінювання. Результат наочний – дроти інтернет-провайдерів обплутали мегаполіси й містечка, створюючи корпоративні мережі і впускаючи Світове павутіння до будинки всіх охочих.
А ще 30 серпня 1995 р. вважається «днем народження» браузера Opera. У цей день фон Течнер та Іварс створили компанію Opera Software. До речі, дослідження канадських психологів показало, що браузером Opera користуються люди з високим рівнем інтелектуального розвитку.
Також в цей день...
У 1835 році засноване місто Мельбурн в Австралії.
1836 – засноване місто Хьюстон, штат Техас.
1867 – з листя коки був виділений кокаїн.
1873 – полярні дослідники Юліус Пайер і Карл Вайпрехта відкрили безлюдний арктичний архіпелаг, який був названий Землею Франца-Йосифа.
1918 – замах Фанні Каплан на В. І. Леніна на московському заводі Міхельсона.
1919 — українські війська вибили більшовиків з Житомира і визволили Київ.
1922 – з метою забезпечення єдності вимірювань і координації діяльності повірочних палаток України на базі Харківської повірочної палатки була заснована Українська Головна Палата мір і ваг. Трохи менше ніж через 10 років, в 1931 році, Українська Головна Палата мір і ваг реорганізована в Український комітет Стандартизації (УКС).
1973 – в Кенії назавжди припинилася «роздача слонів»: полювати на них заборонили.
1991 — Азербайджан проголосив незалежність
— в Україні заборонена Комуністична партия.
1993 – на Ейфелеву вежу в Парижі піднявся 150-мільйонний відвідувач.
Про знаменитих світу цього...
1797 року народилася Мері Шеллі Уоллстоункрафт, англійська письменниця («Франкенштейн»).
1860 – Ісаак Левітан, російський художник-пейзажист.
1871 – Ернест Резерфорд, англійський фізик, «батько» ядерної фізики, творець планетарної моделі атома, лауреат Нобелівської премії з хімії 1908 "за проведені ним дослідження в області розпаду елементів у хімії радіоактивних речовин».
1883 — Дмитро Донцов, український літературний критик, публіцист, політичний діяч, фундатор теорії інтегрального націоналізму.
1919 — Олекса Ізарський (справжнє ім'я - Олексій Мальченко), український письменник-романіст, літературознавець, перекладач. Твори: «Саксонська зима» , «Полтава», «Столиця над Ізаром» - про життя українців у еміграції.
1922 — Павло Глазовий , український поет-гуморист і сатирик.
1934 – Анатолій Солоніцин, актор театру і кіно («Андрій Рубльов» ( у ролі Рубльова), «Солярис» (- Сарторіус), «Сталкер» (- Письменник)).
1937 — Лариса Кадочникова, українська акторка («Тіні забутих предків»).
1954 – Олександр Лукашенко, президент Республіки Білорусь.
1958 — Ганна Політковська (дівоче прізвище Мазепа), російська журналістка українського походження. Її убивство розглядається як замовне, направлене проти свободи слова.
1972 – Камерон Діаз, американська актриса («Маска», «Ангели Чарлі», найновіший - «Дуже погана училка»).
Не цокаючись...
У 1940 році помер Джозеф Джон Томсон, англійський фізик, лауреат Нобелівської премії (1906) за заслуги в області теоретичних й експериментальних досліджень провідності електрики в газах, серед яких найважливіша — відкриття електрона, ізотопів і винаходу мас-спектрометра.
1941 — Микола Сціборський, діяч УНР 1917—1920 рр., полковник. Діяч ОУН, публіцист і теоретик українського націоналізму, за фахом — інженер-економіст..
1986 — Павло Жолтовський, український мистецтвознавець. Основоположник мистецтвознавчої науки в Україні. Як науковець, музейний працівник зробив безцінний внесок у дослідження і збереження пам'яток сакрального мистецтва України та Волині.
2006 — Олександр Руденко-Десняк , український і російський журналіст, громадський діяч.
2006 – Ігор Кіо, артист цирку, ілюзіоніст.
2010 — Ален Корно, французький режисер, продюсер і сценарист. Фільми: "Форт Саган", "Страх і трепет", "Любовний злочин".
У Харкові...
30 серпня 1869 року в Харкові відкрита Олександрівська лікарня. «Призначена вона для хворих всіх станів і віросповідань з усякими хворобами за винятком невиліковних і психічних, але головний контингент її хворих – чорнороби, прислуга і тощо»
Іменини відзначають...
Мирон, Павло, Уляна, Пилип, Олексій, Пимен, Кипріан, Стратон, Маргарита, Роза.