Smile! У інтернетівського «колобка» – день народження

Вірніше, пропозиція професора передбачала використання двокрапки, дефіса і дужки, що закриває, для того щоб позначати «усміхнене обличчя» в тексті, що набирається на комп'ютері.
Історія зберегла той самий лист, який Фалман відправив на місцеву електронну дошку оголошень, яка була прототипом сьогоднішніх форумів і в той час була основним засобом спілкування між співробітниками університету.
Ось воно:
19-Sep-82 11:44 Scott E Fahlman :-) From: Scott E Fahlman I propose that the following character sequence for joke markers: :-) Read it sideways.
Actually, it is probably more economical to mark things that are NOT jokes, given current trends. For this, use :-(
Історичному повідомленням передувала довга дискусія, в якій учасники обговорювали питання, які символи варто використовувати для того, щоб показувати, що повідомлення носить гумористичний характер. Потрібно сказати, що повідомлення, в якому вперше був використаний «смайлик», було знайдено лише в 2002 році, в архівах дошки оголошень, які збереглися.
У «цифрових археологічних розкопках», які були організовані виключно з метою знайти це повідомлення і тим самим визначити дату народження «смайлика», брало участь кілька ентузіастів :-)
За понад 25 років свого існування «смайлик» став незмінним атрибутом електронного спілкування, і багато хто вже не можуть уявити, як можна було б без нього обходитися.
Також в цей день...
У 1478 році, за однією з найбільш достовірних версій, Леонардо да Вінчі завершив малювати найвідомішу картину світу «Мона Ліза» (Джоконда).
1783 – брати Монгольф'є, у присутності короля Людовіка XVI, запустили першу повітряну кулю з тваринами на борту (вівця, півень і качка).
1790 – письменник О. Радіщев засланий "у подорож" до Сибіру за свою книгу «Подорож з Петербурга до Москви».
1841 – побудована перша міжнародна залізниця - Страсбург-Базель.
1888 – у Бельгії на курорті Спа відбувся перший в історії конкурс краси. За повідомленнями репортера однієї зі скандинавських газет, конкурс проходив надзвичайно скромно. «Учасниці конкурсу повинні були залишатися невідомими широкій публіці, жили в окремому будинку, доступ в який був закритий для сторонніх, а на змаганнях вони доставлялися в закритому екіпажі». Причому всі чоловіки, присутні на змаганнях, були одягнені у фраки, жінки – в довгі сукні. Переможницею стала 18-річна креолка з французького острова Гваделупа Берта Сукаре, якій дісталася премія в п'ять тисяч франків.
1891 – до канадського міста Монреаль прибули перші українські поселенці.
1893 – Нова Зеландія стала першою країною, що надала на виборах право голосу жінкам.
1919 – у Карибському морі виявлено абсолютно непошкоджене іспанське судно «Вальбарена» з повним набором рятувальних шлюпок (всі 488 пасажирів і членів екіпажу містичним чином зникли).
1928 – у Нью-Йорку відбулася прем'єра першого мультфільму з Мікки-Маусом. Мишеня ще не мало голосу і було мало схоже на звичний нам образ.
1941 — німецькі війська увійшли до Києва, залишеного радянськими військами. Оточені підрозділи продовжували опір ще приблизно тиждень після падіння міста. У німецький полон у цій операції потрапили 665 тис. осіб (дані Курта фон Тіппельскірка).
1991 – німецький турист Гельмут Симон виявив у льодовику в Тірольських Альпах на італо-австрійському кордоні мумію людини, що жила на Землі приблизно 5300 років тому в епоху неоліту. Знахідку назвали Ецті за назвою Ецтальських гір, в яких її виявили.
2000 – у Лондоні були продемонстровані унікальні кадри, зняті англійськими вченими. На них був зображений астероїд, який влетів в атмосферу Землі, пройшов по дотичній і знову вилетів у космос. За словами астрономів, якби він ішов на 20 кілометрів нижче, то врізався б у Землю, що викликало б потужний вибух як від великої ядерної бомби.
Про знаменитих світу цього...
У 1705 році народився Йоасаф (світське ім’я — Яким Горленко), український освітній та церковний діяч, письменник.
1802 — Лайош Кошут, видатний угорський державний діяч, революціонер і юрист, прем'єр-міністр і правитель-президент Угорщини в період Угорської революції 1848 — 1849.
1911 — Вільям Ґолдінґ, англійський письменник, лауреат Нобелівської премії 1983 року («Володар мух», «Шпиль», «Видима тьма»).
1947 – Віктор Єрофєєв, російський письменник.
1942 — Євген Станкович, український композитор.
1947 – Борис Галкін, російський актор («Свій серед чужих, чужий серед своїх», «В зоні особливої уваги», «Ми з майбутнього»).
1948 – Джеремі Айронс, англійський актор, один з тих щасливчиків, які однаково органічні і в інтелектуальному кіно («Лоліта»), і в бойовиках («Міцний горішок-3»).
1949 – Твіггі (справжнє ім'я – Леслі Хорнбі, від англ. Twiggy – «тростинка»), знаменита англійська манекенниця 60-х років, що рекламувала міні-спідниці, яка ввела в моду актуальну донині худорлявість, що межує з дистрофією.
1959 — Віктор Андрієнко, український актор театру і кіно. Найбільш відомий з телепрограми "Шоу довгоносиків".
1960 — Оксана Забужко, сучасна українська поетеса, письменниця, літературознавець,.
Не цокаючись...
У 1710 році помер Оле Ремер, данський астроном, який перший виміряв швидкість світла.
1843 — Гаспар-Гюстав Коріоліс, французький математик, інженер і вчений. Дав остаточне формулювання теорії відносного руху, ввівши поняття про так званих «силі Коріоліса» і «прискорення Коріоліса».
1935 – Костянтин Ціолковський, російський вчений-теоретик, засновник сучасної космонавтики.
1953 — Климент Квітка, музикознавець та фольклорист, чоловік Лариси Косач (Лесі Українки).
1969 — Зінаїда Серебрякова, українська і російська художниця.
Іменини відзначають...
Архип, Давид, Кирило, Макар, Михайло.