За абсентізм і ВВ

Також цього дня...
У 1270 році почався останній (восьмий) хрестовий похід на Схід.
1708 – Петро I гарантував запорізьким козакам їх право на самоврядування і обрання гетьманів.
1848 – у Львові розпочався перший з'їзд українських діячів науки – «Собор руських учених».
1888 – Джон Лауд з м. Уеймут, штат Массачусетс запатентував кулькову ручку.
1918 – капітуляція Османської Імперії в Першій світовій війні.
1938 – у США на радіостанції CBS відбулася трансляція радіоверсії фантастичного роману Герберта Уеллса «Війна світів», стилізована під прямий репортаж з місця подій. Багато американців повірили в реальність подій, що викликало небачену паніку.
1940 – на передвиборчому мітингу в Бостоні президент США Ф. Рузвельт урочисто присягнувся, що Америка ні в якому разі не вступить у Другу світову війну.
1941 – почалася оборона Севастополя від фашистів.
1959 – японська корпорація «Соні» почала випуск транзисторних телевізорів.
1961 – відбувся найпотужніший вибух водневої бомби. Вибух на полігоні на острові Нова Земля 58-мегатонної водневої бомби («Цар-бомби») був приурочений к... відкриття XXII з'їзду КПРС. Вибух вплинув на атмосферні процеси, і частина радіації несподівано кинулася через стратосферу вглиб території СРСР. У радіусі 50 кілометрів від епіцентру вибуху все горіло, хоча перед тим тут лежав сніг висотою в людський зріст. Микита Хрущов пожартував, що спочатку передбачалося підірвати 100-мегатонну бомбу, але заряд зменшили, щоб не побити всі вікна в Москві.
1974 – в'язні мордовських таборів вперше відзначили голодовкою день політв'язнів. З 1991 року відзначається як День пам'яті жертв політичних репресій.
1987 – в Києві дебютувала українська рок-група «Воплі Відоплясова» (скорочено ВВ).
1990 – проведена стиковка тунелю, що з'єднав Англію і Францію під Ла-Маншем.
Про знаменитих світу цього...
У 1751 році народився Річард Шерідан, ірландський драматург і політик («Суперники», «Поїздка в Скарборо», «Школа лихослів'я»).
1839 – Альфред Сіслей, французький художник англійського походження.
1864 – Віталій Боровик (справжнє прізвище – Боровиков), український публіцист, поет, перекладач. 1891 року став одним із засновників Братства тарасівців. Входив до складу одеської «Громади».
1871 – Поль Валері, французький поет і філософ («Юна Парка», «Морське кладовище», «Зошити»).
1881 – Вільям Боїнг, американський авіаконструктор.
1899 – Надія Мандельштам, автор спогадів, дружина поета Осипа Мандельштама, що зберегла вірші чоловіка після його арешту.
1911 – Григорій Крук, український скульптор та графік, який працював в Німеччині.
1937 – Клод Лелюш, французький кінорежисер («Чоловік і жінка», «Шлюб», «Кіт і миша»).
1960 – Дієго Марадона, футболіст, колишній головний тренер збірної Аргентини.
Не чокаючись...
1910 – Анрі Жан Дюнан, швейцарський філантроп, ініціатор створення міжнародного товариства «Червоний Хрест», перший лауреат Нобелівської премії миру (1901).
1947 – Юрій Клен (справжнє ім'я – Освальд Бурґгардт), український поет, перекладач, літературний критик. Автор збірки «Каравели» (1943 р.), епопеї «Попіл імперій» (1943 – 1947 рр.), есе «Спогади про неокласиків» (1946 р.), багатьох літературознавчих праць, перекладів з англійської, німецької, французької та інших мов.
1953 – Імре Кальман, угорський композитор, автор оперет.
1975 – Густав Герц, німецький фізик, племінник Рудольфа Герца, нобелівський лауреат 1925 року «за відкриття законів зіткнення електрона з атомом».
1977 – Степан Ленкавський, український політичний діяч, публіцист, один із ідеологів Організації Українських Націоналістів.
2009 – Клод Леві-Строс, французький антрополог, етнограф, соціолог і культуролог, засновник і творець школи структуралізму в етнології, дослідник і компаративіст систем спорідненості, міфології і фольклору..
Іменини відзначають...
Андрій, Антон, Дем'ян, Ізабелла, Кузьма, Лазар, Леонтій, Софія.