П'ємо до появи зелених чоловічків

Неділя, 23 грудня 2012, 07:30
У цей день інопланетяни засвітилися перед землянами, а Харків подарував вітчизняному кінематографу двох відомих актрис.
інопланетянин

У цей день в 1909 році відбулася одна з перших  "документально зафіксованих"  зустрічей землян з НЛО. У небі над Бостоном (США) був помічений великий предмет овальної форми з отворами, що нагадують ілюмінатори, як тоді писали, підводного човна.

Також цього дня...

У 1583 році в урочистих умовах Папа Римський Климентій VIII формально прийняв українську православну церкву під свою зверхність. Ця звістка викликала в Україні дуже неоднозначну реакцію.

1846 – братами Джорджем та Майклом Боїнг (Boeing) засновано компанію, яка займалася виробництвом велосипедів. З початку ХХ століття під назвою "Boeing Commercial Airplanes" вона відома авіаперевезеннями та комерційним виробництвом авіатехніки.

1913 – відбувся перший політ літака І. Сікорського «Ілля Муромець».

1947 – американські вчені Вільям Шоклі, Уолтер Браттейн і Джон Бардін з "Bell Laboratories" створили транзистор. На наступний рік вони оголосили про своє відкриття, а в 1956 році були удостоєні Нобелівської премії.

1947 – указом Президії Верховної Ради СРСР 1 січня оголошено святковим днем і вихідним.

1968 – американські астронавти Борман, Лоуелл і Андерс стали першими людьми, які облетіли Місяць.

1972 – через 73 дні після авіакатастрофи літака рейсу 571 Air Force в Андах було врятовано 16 жертв тієї аварії. На основі цих подій у 1993 році режисер Френк Маршалл зняв фільм «Живі».

1983 – Жанн Саве стала першою жінкою, призначеною генерал-губернатором Канади.

1986 – до Москви після 7-річного заслання в м. Горький повернувся академік-дисидент Андрій Сахаров.

1990 – на всенародному референдумі 88% громадян Словенії проголосували за незалежність країни від Югославії..

1992 – в Англії вибухнув скандал, коли газета «Сан» заздалегідь опублікувала різдвяну промову королеви.

1994 – офіційно виданий Указ про автономне територіальне  утворення Гагаузія (Gagauz-Yeri) у складі Республіки Молдова.

Про знаменитих світу цього...

У 1790 році на світ з'явився Жан-Франсуа Шампольон, французький історик-орієнталіст, лінгвіст. У 1822 році Шампольон розшифрував текст Розеттського каменю, чим поклав початок єгиптології як науки.

1799 – Карл Брюллов, російський живописець («Останній день Помпеї», «Вершниця»).

1858 – Володимир Немирович-Данченко, режисер, театральний діяч, письменник, драматург. Разом з К. Станіславським заснував Московський Художній театр.

1867 – Сара Уокер, перша темношкіра мільйонерка, винахідниця засобу для випрямлення кучерявого волосся.

1878 – Степан Тимошенко, вчений у галузі механіки. Основоположник теорії міцності матеріалів, теорії пружності та коливань. Один із організаторів і перших академіків Української академії наук.

1916 – Діно Різі, італійський режисер («Запах жінки»).

1924 – Михайло Водяной (справжнє прізвище – Вассерман), артист оперети, керівник Одеського театру музичної комедії, що тепер носить його ім'я.

1925 – П'єр Береговуа (Петро Береговий), французький політик-соціаліст  українського походження, прем'єр-міністр Франції в 1992 – 1993 рр.  Батьки П.Береговуа – вихідці з м. Ізюм на Харківщині. Учасник Руху Опору Франції під час Другої Світової війни.

1931 – Лев Дуров, російський актор театру і кіно («Старики-розбійники», «Велика перерва», «Сімнадцять миттєвостей весни», «Д` Артаньян і три мушкетери»).

1936 – Юлій Кім, російський поет, композитор, драматург, сценарист, бард.

Не цокаючись...

У 1863 році помер Вільям Теккерей, англійський письменник («Ярмарок марнославства»).

1907 – П'єр Жюль Сезар Жансен, французький астроном, який першим знайшов новий хімічний елемент гелій на Сонці.

1931 – Микола Бокаріус, український вчений, один із засновників судової медицини і криміналістики. Вчився і працював у Харкові.

1952 – Василь Єрошенко, письменник, педагог, етнограф, музикант українського походження. У дитинстві осліп. Писав японською, есперанто та російською мовами.

1972 – Андрій Туполєв, російський авіаконструктор, творець літаків серії «ТУ».

1993 – Володимир Замлинський, український історик, джерелознавець, архівіст. Автор праць про гетьманів України: П. Конашевича-Сагайдачного, П. Дорошенка, П. Полуботка, П. Орлика та істориків М. Максимовича, М. Костомарова. Значну увагу приділив постаті Богдана Хмельницького.

1998 – Анатолій Рибаков, російський письменник-романіст («Кортик», «Бронзовий птах», «Діти Арбата»).

У Харкові...

У 1917 році у Харкові народилася зірка кінематографа 30-х – 40-х років Валентина Сєрова («Дівчина з характером»).

1934 – у Харкові народилася Наталія Фатєєва, актриса («Три плюс два», «Джентльмени удачі», «Місце зустрічі змінити не можна»).

Іменини відзначають...

Ангеліна, Іван, Мина, Степан, Фома.

comments powered by HyperComments