17 липня народилася мати Лесі Українки, письменниця Олена Пчілка

Також цього дня...
У 709 році до н. е. китайцем Чу Фу виконано перший опис повного сонячного затемнення.
1429 – у відбитому в англійців місті Реймс коронувався на французький престол Карл VII, стяг над його головою під час церемонії тримала Жанна д'Арк.
1505 – після потрясіння під час жахливої грози, коли він ледве врятувався, Мартін Лютер змінив свої плани бути юристом і постригся в ченці августинського монастиря в Ерфурті (на лихо Святому престолу).
1570 – у Вільно (Вільнюсі) заснована єзуїтська колегія, яка згодом була перетворена на університет.
1754 – у Нью-Йорку відкрився Королівський коледж. У цьому вищому навчальному закладі спочатку було десять студентів і один професор. Через тридцять років коледж змінив своє ім'я на Колумбійський, а потім став університетом. Нині це один з найбільших і найпрестижніших вишів Америки.
1775 – у США відкритий перший у світі військовий шпиталь.
1955 – в Анахаймі, на південь від Лос-Анджелеса (штат Каліфорнія, США), відкрив свої двері перший американський Діснейленд.
1958 – Рада Міністрів України прийняла рішення про ліквідацію восьми із сорока монастирів в республіці.
1968 – у Лондоні відбулась прем'єра повнометражного мультиплікаційного фільму «Бітлз» «Жовтий підводний човен».
1990 – у США запатентований перший у світі мікрокомп'ютер. Мікрокомп'ютер – поширена в 1970-80-х рр. назва комп'ютерів (зокрема, побутових (домашніх) комп'ютерів, заснованих на мікропроцесорах.
Про знаменитих світу цього...
1846 – Микола Миклухо-Маклай, російський мандрівник і етнограф українського походження.
1888 – Шмуель Йосеф Аґнон, єврейський письменник. Лауреат Нобелівської премії з літератури 1966 р. Уродженець міста Бучач на Тернопільщині, що помітне в його творах.
1889 – Ерл Стенлі Гарднер, американський письменник, автор детективів про Пері Мейсона.
1934 – Дональд Сазерленд, канадський актор і продюсер («MASH. Військово-польовий госпіталь», «Казанова Фелліні», «Холодна гора»).
1937 – Іван Гель, український правозахисник, політик, публіцист, релігійний діяч, один із засновників Української гельсінської спілки, колишній радянський політв'язень.
Не цокаючись...
У 1790 році помер Адам Сміт, британський (шотландський) економіст, філософ-етик; один з засновників економічної теорії.
1912 – Анрі Пуанкаре, французький математик, фізик, філософ.
1959 – Біллі Холідей (справжнє ім'я Елеонора Фейган), американська джазова співачка, оцінюється критикою як неперевершена вокалістка і стиліст.
1999 – Орест Мацюк, український історик, архівіст і знавець філіграней – водяних знаків на папері, історик паперу та книгодрукування, краєзнавець.
У Харкові...
«... Харківські старожили довго пам'ятали незвичну для міста грозу 17 липня 1836 р., коли градом у одному тільки університеті було вибито скла на суму 5000 крб. асигнаціями...».
Іменини відзначають...
Анастасія, Андрій, Богдан, Марія, Марфа (Марта), Микола, Олександр, Олексій, Ольга, Тетяна, Федір, Юхим.