День Святої Трійці

Неділя, 8 червня 2014, 07:30
П'ятидесятниця належить до числа дванадесятих свят у християнстві.
День Святої Трійці

Свято називається днем Святої Трійці, оскільки згідно з християнським віровченням, з моменту зішестя Святого Духа на апостолів відкрилась третя іпостась триєдиного Бога, і у всій повноті почалася участь у порятунку людини трьох осіб божества – Отця, Сина і Святого Духа.

У цей день християни прикрашають будинки і храми зеленими гілочками і квітами. Звичай цей успадкований від Старозавітної Церкви, коли дома і синагоги прикрашалися зеленню в П'ятидесятницю в пам'ять того, як при Синайській горі все цвіло і зеленіло в день, коли Мойсей отримував скрижалі Закону.

Сіонська світлиця, де на апостолів зійшов Святий Дух, у той час  за загальним звичаєм теж була прикрашена гілками дерев і квітами.

Сьогодні світ відзначає Міжнародний день домогосподарки і домогосподаря. Це неофіційне свято відзначається за пропозицією властей Мехіко і присвячується всім, хто сидить вдома і піклується про добробут сім'ї.

На Міжнародному саміті на вищому рівні, який відбувся в 1992 році в Ріо-де-Жанейро (Бразилія), було запропоновано відзначати 8 червня нове свято – Всесвітній день океанів. А з 2009 року відповідно до постанови Генеральної Асамблеї ООН свято є офіційним.

До речі, у 2003 році була створена перша організація чоловіків, які займалися домашнім господарством, – чоловіків-домогосподарів. Це сталося в Італії. Сюди вступили одружені чоловіки, які проявили бажання осягнути науку ведення домашнього господарства. Чоловіки з цього товариства вчаться правильно і красиво різати фрукти та овочі до святкового столу, вони діляться один з одним різними рецептами смачних страв, а також радяться які краще вибрати засоби для чищення. Так, це здається неймовірним, але це є насправді.

Також цього дня...

У   1668 році  Петра Дорошенка обрано гетьманом України.

1758 – на засіданні Королівського товариства англійський оптик Джон Доллонд повідомив про створення ним ахроматичних об'єктивів для зорових труб. Цю важливу для створення телескопів і мікроскопів проблему раніше не міг розв'язати Ісаак Ньютон.

1786 – в Нью-Йорку вперше надійшло в продаж морозиво. Коли цей продукт був придуманий, історія замовчує, однак дата першого продажу вважається днем народження замороженого молока.

1824 – Канадець Ноа Кашинг запатентував пральну машину.

1869 – Айвз Макгаффі з Чикаго запатентував пилосос.

1912 – в Лос-Анджелесі заснована кіностудія «Universal».

1940 – оголошено про відкриття нептунія - 93 елемента в таблиці періодичних елементів.

1946 – заснована Міжнародна організація журналістів (МОЖ).

1947 – уперше відкрите судноплавство по всьому Дніпру.

1962 – лондонський «New Musical Express» опублікував перший хіт-парад альбомів.

1984 – до Гільдії кіноакторів США почесним членом прийняте диснеївське каченя Дональд Дак.

1993 – розпочався всеукраїнський страйк шахтарів.

1995 – на посаді Прем'єр-міністра України затверджений генерал Євген Марчук.

Про знаменитих світу цього...

У  1625 році народився Джованні Кассіні, італійський астроном, академік Празької АН, який відкрив супутники Сатурна: Япет, Рею, Тетіс і Діону, встановив, що кільце Сатурна складається з двох частин, а Марс і Юпітер обертаються.

1671 – Томазо Альбіноні, італійський композитор і скрипаль.

1810 – Роберт Шуман, німецький композитор, піаніст, музичний критик.

1895 – Сантьяго Бернабеу, власник і президент мадридського «Реала», ім'ям якого названо стадіон у Мадриді.

1920 – Іван  Кожедуб, льотчик-винищувач, уродженець Сумщини, випускник Чугуївської військової авіаційної школи льотчиків, тричі Герой Радянського Союзу.

1926 – Ірина Сеник, українська поетеса, дисидент.

1947 – Мік Бокс, гітарист англійської рок-групи «Uriah Heep», єдиний з батьків-засновників, який виступає в поточному складі.

1953 – Бонні Тайлер, англійська рок-співачка.

1955 – сер Тім Бернерс-Лі, англійський вчений, винахідник Інтернету.

Не цокаючись...

У  632 році помер Мухаммад, пророк, засновник ісламу.

1876 – Жорж Санд (справжнє ім'я Амандин Аврора Дюпен), французька письменниця.

1899 - Микола Гулак, український громадський і політичний діяч, математик, історик, філософ, літературознавець, правознавець, педагог, публіцист, перекладач.

2006 –  Микола Колесса, український композитор і педагог

Іменини відзначають...

Георгій (Єгор, Юрій), Іван, Карпо, Макар, Олена.

comments powered by HyperComments