За підкорювача морських глибин Жака-Іва Кусто і перші в світі автоперегони

Середа, 11 червня 2014, 07:30
11 червня іспанські конкістадори засновали Буенос-Айрес, Бенджамін Франклін винайшов кухонну плиту, а у Франції пройшли перші у світі автогонки.
За підкорювача морських глибин Жака-Іва Кусто і перші в світі автоперегони

Отож, цього дня...

У 1580 році іспанськими конкістадорами заснований Буенос-Айрес.

1632 – згідно з романом, Робінзон Крузо повернувся до Англії після 35 років відсутності, із них більше 28 років – на безлюдному острові. (Даніель Дефо, «Життя і дивовижні пригоди Робінзона Крузо, моряка з Йорка, який прожив двадцять вісім років у повній самотності на безлюдному острові біля берегів Америки поблизу гирл річки Оріноко, куди він був викинутий після корабельної аварії, під час якого весь екіпаж корабля, окрім нього, загинув, з викладом його несподіваного звільнення піратами, написані ним самим»).

1742 – Бенджаміном Франкліном була винайдена кухонна плита – чудовий девайс, що полегшив життя прекрасної половини людства і в той же час став символом жіночого «домашнього рабства».

1842 – вийшла у світ поема Миколи Гоголя «Мертві душі».

1888 – в Києві відкрили пам'ятник Богдану Хмельницькому. Ідея створення пам'ятника виникла серед громадськості з ініціативи історика, професора Київського університету Миколи Костомарова у 1840-х роках.

1895 – у Франції відбулися перші у світі автоперегони.

1935 – американський радіоінженер і винахідник Едвін Армстронг вперше публічно провів радіопередачу в діапазоні FM (англ. frequency modulation - частотна модуляція).

1972 – в Нью-Йорку проходить прем'єра скандального фільму «Глибока глотка» з Ліндою Лавлейс. Незважаючи на назву, до вживання спиртного цей шедевр має вельми опосередковане відношення.

1982 – на екрани США виходить фільм Стівена Спілберга «Інопланетянин». Доходи від прокату і продажу відеокасет перевищать 700 мільйонів доларів, божевільна на ті часи каса. Головний фантастичних справ майстер відзначить 11 липня ще одним блокбастером – в 1993 році вийшов спілберговський «Парк юрського періоду», який теж зірвав пристойний банк.

1990 – Верховна Рада України приймає рішення про введення нового порядку обчислення часу, приєднавши країну до східноєвропейської часової зони.

1991 – фірма «Microsoft» випустила операційну систему MS DOS 5.0.

2010 – У ПАР почався чемпіонат світу з футболу. Переможцем турніру вперше у своїй історії стала збірна Іспанії, а арсенал фанатів поповнився убивчо гучною зброєю – вувузелою.

Про знаменитих світу цього...

У 1864 році народився австрійський композитор Ріхард Штраус. Не плутати з королем вальсів Іоганном Штраусом. 

1910 – Жак-Ів Кусто, найвідоміший аквалангіст і підводник. 

1943 – Олег Видов, радянський та американський кіноактор («Звичайне чудо», «Я крокую по Москві», «Джентльмени удачі», «Червона спека»).

1950 – Б'ярні Страуструп, датський вчений і програміст, творець мови програмування C++.

1953 - Віталій Білоножко, український співак - естрадний виконавець; Народний артист України.

1959 – в родині домогосподарки і лікаря (хм, а кого ж ще?) народився найвідоміший серіальний ескулап, шкідливий до геніальності доктор Хауз, в миру британський актор Х'ю Лорі.

1970 — Анжеліка Рудницька, українська журналістка, співачка, художниця (вишиваний живопис, авторська техніка на основі гладі), заслужена артистка України.


Не цокаючись...

У 1979 році помер Джон Уейн (справжнє ім'я Меріон Майкл Моррісон) (р. 1907), американський актор, якого називали королем вестерна. Знімаючись щорічно приблизно в п'яти фільмах, він був чи не найбільш затребуваним голлівудським актором епохи звукового кіно.

1982 – Анатолій Солоніцин, актор театру і кіно («Андрій Рубльов», «Солярис», «Дзеркало», «Сталкер», «Свій серед чужих, чужий серед своїх», «Сходження»).

2009 – Георгій Вайнер (нар. 1938), радянський і російський письменник, журналіст.

comments powered by HyperComments