У Києві спека активізує випаровування залишків ртуті

Вівторок, 17 серпня 2010, 13:11
Спекотна погода активізує випаровування залишків ртуті на території колишнього київського заводу «Радикал». Про це заявив директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко під час прямої телефонної лінії в редакції газети «Комсомольская правда в Украине».
У Києві спека активізує випаровування залишків ртуті

«Щодо «Радикала» - це окрема небезпека. Та ртуть, що залишилася на території підприємства, за такої спеки швидко випаровується. Люди всім цим дихають, наслідки можуть бути поганими», - вважає експерт.

Крім того, за даними В.Борейка, цю територію передано під будівництво житлових будинків. «Цього в жодному разі робити не можна! Територію потрібно очистити. Інакше я не рекомендую перебувати навіть по сусідству з цим місцем», - наголосив експерт.

В.Борейко також повідомив про небезпеку виділення в атмосферу отруйної речовини діоксин внаслідок можливих пожеж на сміттєзвалищах, де викидають пластикові пляшки й целофан. «Але це все локально», - уточнив експерт.
 
Довідка
Завод «Радикал» з 1951 року займався хімічним виробництвом каустичної соди, хлору, бертолетової солі, каучуку, сірчаної й соляної кислот.

У зв`язку із застосуванням на виробництві великої кількості ртуті був визнаний підприємством з підвищеною небезпекою.

Після закриття заводу в 2000 році приводилися роботи з очищення джерел забруднення.

Було вивезено більш як 500 тонн просякнутого ртуттю металу.
 

Розташований у районі популярного в Києві ринку «Даринок».


 

comments powered by HyperComments