Харківський національний академічний театр опери та балету ім. М. В. Лисенка
Харківський національний академічний театр опери та балету ім. М. В. Лисенка
Харківський національний академічний театр опери та балету ім. М. В. Лисенка
Адреса:Харьков, м. Харків, вул. Сумська, 25
Телефон:707-70-43, 700-40-42
Відкриті:Каса театру працює з 10.30 до 19.00 без вихідних. Перерва: з 15.00 до 16.00
Web:http://hatob.org/

Опис закладу

Харківський національний академічний театр опери та балету – один з найстаріших вітчизняних музичних театрів, спадкоємець кращих традицій української, російської та світової культури.

Історія музичного театру в Харкові веде відлік з 1780 року. Подальша історія цього жанру пов'язана з народженням оперних антреприз, а також гастролями приватних труп, в тому числі італійських. Опери та балетні дивертисменти давали в різних театральних приміщеннях, які не завжди підходили для цієї мети. Початком відносної стабільності можна вважати грудень 1874 року (за новим стилем січень 1875го), коли завдяки зусиллям мецената В.Пащенко у знову відбудованому театрі відбувся перший спектакль антрепризи Ф.Бергера. З 1891 театр отримав постійну «прописку» в колишньому Комерційному клубі, де працював з невеликою перервою 100 років (зараз це приміщення освоює Харківська філармонія).

З жовтня 1991 театр працює в новому приміщенні, технічні можливості якого дозволили повною мірою розкрити творчий потенціал виконавців, створити повноцінні високохудожні вистави, серед яких опери "Тарас Бульба" М.Лисенка та "Поет" Л. Колодуба, "Турандот" Дж. Пуччіні та музична казка для дітей «Колі звірі говорили» Н.Стецюна, «Борис Годунов» М.Мусоргського і «Кармен» Ж.Бізе, балети «Спляча красуня» П.Чайковського, «Баядерка» Л. Мінкуса, «Петрушка» і «Весна священна» І. Стравінського.

Репертуарна афіша театру постійно поповнюється, і зараз нараховує близько 60 опер і балетів. У «місті майстрів», як образно називають гігантську споруду харківського театру опери та балету (площа приміщень на всіх поверхах близько 7 гектарів ), працює зараз майже тисяча висококваліфікованих творчих професіоналів і технічних співробітників. Для всіх вистав театру, а також за заявками театрів і творчих колективів інших міст і країн, художньо-допоміжні служби театру виготовляють костюми і декорації самостійно. ХНАТОБ, ймовірно, єдиний у нашій країні театр, де поряд з майстрами сцени своє визнання розкривають обдаровані молоді виконавці, постійно поповнюючи склад оперної та балетної трупи.

На базі театру працюють оперна студія Харківського університету мистецтв ім. І.Котляревського, хор хлопчиків «Азъ и Буки», відділення класичного танцю Харківського училища культури і учнів театрального відділення художнього училища. Постійними стали виступи окремих майстрів і художніх колективів ХНАТОБу в багатьох країнах Західної Європи, Північної і Південної Америки, країнах Азії.

Фото закладу

Обломовъ
Адреса:Харьков, м. Харків, вул. Маршала Бажанова, 10
Телефон:096-17-666-36, 093-553-77-54
Відкриті:Каса театру працює з 10.30 до 19.00 без вихідних. Перерва: з 15.00 до 16.00
E-mail:oblomoff27_02@mail.ru
Web:http://vk.com/away.php?to=http%3A%2F%2Foblomoff...
Харківський державний академічний драматичний театр ім. Т.Г. Шевченка
Адреса:Харьков, м. Харків , вул. Сумська , 9
Телефон:705-13-66 (каса), 705-13-67 (адміністрація)
Web:theatre-shevchenko.com.ua