Серпень, Харків, фестиваль: Сергій Жадан лаштує «Акумулятор»

Понеділок, 11 липня 2011, 18:10
26-28 серпня в Харкові пройде фестиваль екологічної урбаністики «Акумулятор». Як розповіли організатори, фестиваль присвячений проблемам міського розвитку та культурного співіснування, а також тим трансформаціям, що відбуваються в сучасних мегаполісах.
Серпень, Харків, фестиваль: Сергій Жадан лаштує  «Акумулятор»

 

Ідея фестивалю є певним продовженням німецько-українського проекту «Вулиця ігор – ігри на вулиці», який у жовтні минулого року реалізував Гете-Інститут.

Організатори «Акумулятора» вважають, що цілком логічним є проведення подібної акції саме Харкові - місті, яке поєднує в собі як потужні індустріальні зони, так і численні архітектурні пам’ятки, як велику кількість зелених насаджень, так і екологічно проблемні райони. Учасники та гості фестивалю планують обговорити важливі проблеми життєдіяльності та повноцінного культурного існування східноукраїнського мегаполісу за допомогою мистецтва – музики, літератури, фотографії, живопису. Основним майданчиком фестивалю обрано приміщення старого харківського цирку – будівлю початку минулого століття, котра вже тривалий час стоїть без ремонту, доволі точно характеризуючи стан старого Харкова – напівзруйнованого, позбавленого підтримки та повноцінного функціонування.

Участь у фестивалі візьмуть письменники, художники та музиканти з України, Білорусі, Росії, Польщі та Німеччини. Детальна програма з’явиться наприкінці липня, але вже сьогодні відомо, що участь в акції візьмуть музичні гурти «Оркестр Че», «Собаки в космосі», «Папа Карло», «Ойра», «Світер», «Creamwave» а також письменники Сергій Жадан, Юрій Іздрик, Світлана Поваляєва, Павло Коробчук, Дмитро Лазуткін, Олександр Ірванець, Анастасія Афанасьєва, Олександр Кабанов, Сашко Ушкалов, Андрей Хадановіч, Ігор Сід.

Організатори передбачають, що фестиваль стане щорічним і перетвориться на важливий дискусійний та творчий майданчик, котрий стане місцем реалізації нових соціально-мистецьких ініціатив та експериментів.

comments powered by HyperComments