Новий роман Джоан Роулінг до кінця року вийде українською мовою

Неділя, 30 вересня 2012, 14:44
«Дорослий» роман британської письменниці Джоан Роулінг «Вільне місце» до кінця року вийде українською мовою. Про це розповів український видавець Іван Малкович.
Новий роман Джоан Роулінг до кінця року вийде українською мовою

Видавець зізнався, що саме його видавництво перекладе й випустить українською мовою нову книжку авторки «поттеріани»: «Добре, відкрию таємницю: його видаватимемо ми». Водночас, розповісти про те, у чиєму перекладі та в якому форматі вийде книжкова новинка, Іван Малкович відмовився.

Нагадаємо, 27 вересня 2012 року, на полицях британських книгарень з'явився новий роман Джоан Роулінг "Вільне місце”.

Це перша книжка Джоан Роулінг для дорослої аудиторії. Досі письменниця, відома насамперед як авторка “Гаррі Поттера”,  писала винятково для дітей. У романі “Вакантне місце” розповідається про боротьбу за посаду мера англійського містечка Пегфорд, а також про численні конфлікти навколо цієї боротьби.

За словами критиків, жодної схожості з романами про Гаррі Поттера від нової книжки очікувати не варто, оскільки в ній зображені сцени жорстокості, приймання наркотиків і сексу, вживається й ненормативна лексика. За даними The Daily Telegraph, роман містить безліч комічних моментів і різних спостережень.

Книжка в один день вийшла англійською та німецькою мовами, французький переклад побачить світ 28 вересня. Раніше повідомлялося, що російською мовою роман вийде до кінця 2012 року.

27 вересня побачив світ перший роман британської письменниці Джоан Роулінг, призначений для дорослої аудиторії.

Новий твір Роулінг, яка прославилася на весь світ дитячими книгами про хлопчика-чарівника Гаррі Поттера, називається The Casual Vacancy (буквальний переклад — Випадкова вакансія).

Презентація нової книги пройде в лондонському залі імені королеви Єлизавети (Queen Elizabeth Hall) ввечері у четвер. Письменниця зачитає уривки з книги, відповість на запитання аудиторії та підпише книги охочим, яких заздалегідь попередили про те, що кожен зможе отримати лише один автограф.

На початку жовтня Роулінг також представить свій новий роман на літературному фестивалі в Челтнемі на південному заході Англії.

The Casual Vacancy написана в жанрі чорної комедії. Раніше видавництво Little, Brown & Co., що випускає книгу, оголосило, що роман вийде в паперовому та електронному форматах. Спочатку 512-сторінкова книга з'явиться у твердій палітурці, через деякий час буде випущений і більш бюджетний варіант — в м'якій обкладинці.

Сюжет книги буде крутитися навколо виборів до парафіяльної ради у вигаданому англійському містечку Пегфорд, один із членів якого несподівано помер. Роман про місцеві вибори письменниця, за її зізнанням, задумала під час польоту на літаку.

За сюжетом, необхідність вибрати нову людину на місце, що звільнилося, повертає до життя приховані до цього моменту симпатії та антипатії місцевих жителів. Коли на сайті парафіяльної ради починають з'являтися анонімні повідомлення, в яких розкриваються секрети мешканців села, Пегфорд занурюється у паніку, його охоплюють параноя, лють і передчуття трагедії.

Пегфорд здасться легко впізнаваним місцем всім тим, хто коли-небудь жив у селах в багатих передмістях Лондона, але в цій дотепній комедії можна також побачити причту про національну політику.

«Мені цікаве це прагнення, це бажання засуджувати інших, яке таке характерне для нашого суспільства. Усі ми випробували щось приємне збудження, яке охоплює нас, коли ми когось засуджуємо, і, якщо говорити про короткострокову перспективу, це приносить нам задоволення, чи не так?», — розповіла Роулінг в інтерв'ю газеті Guardian напередодні виходу книги.

Як і багато інших романи, Випадкова вакансія неминуче піднімає питання класових відмінностей у Британії. «Ми феноменально снобістське суспільство, — зауважує Роулінг, — і це такий багатий пласт. Середній клас такий кумедний, саме цей клас я знаю найкраще, саме серед представників цього класу можна знайти найбільше претензійності — вона робить середній клас таким кумедним».

Мати трьох дітей, 47-річна Джоан Роулінг є найбагатшою письменницею Великобританії. За даними щорічного списку Sunday Times Rich List, її стан оцінюється в 560 мільйонів фунтів стерлінгів (900 мільйонів доларів), вона багатша від королеви Великобританії Єлизавети II і входить до дюжини найбагатших жінок Сполученого Королівства. Письменниця активно жертвує на благодійні та суспільно-політичні цілі.

Серія з семи романів Роулінг про Гаррі Поттера, випущених в 1997—2007 роках, видана загальним тиражем в 400 мільйонів екземплярів і перекладена 65 мовами світу. У 2011 році на екрани вийшла остання серія екранізації «поттеріани», а також Роулінг представила своїм шанувальникам онлайн-проект Pottermore, заснований на сюжетах книг і невиданих епізодах.

Бренд Гаррі Поттер наразі оцінюється в 7 мільярдів фунтів стерлінгів.

 

 

comments powered by HyperComments