«Мало сольні» інструменти прозвучать на концерті Молодіжного академічного симфонічного оркестру «Слобожанський»

П'ятниця, 11 травня 2018, 09:45
У п'ятницю 11 травня у Будинку Алчевських відбудеться концерт Молодіжного академічного симфонічного оркестру «Слобожанський», на якому будуть виконувати соло, як жартують музиканти, «мало сольні» інструменти - фаготи. У програмі - класичні музичні твори, рідко виконуються на концертних майданчиках міста. Для диригента і двох солістів цей концерт стане дебютом перед харківською публікою.
«Мало сольні» інструменти прозвучать на концерті Молодіжного академічного симфонічного оркестру «Слобожанський»

Тільки за останній рік в Харкові пройшло кілька концертів Молодіжного симфонічного академічного оркестру «Слобожанський» за участю відомих музикантів. «З нами виступали Аллін Власенко, Теодор Кучар, Данило Австрія і Аркадій Шилклопер, - перераховує директор оркестру Олена Єрьоміна, - І як раз Шилклопер показав, що виконувати соло можуть інструменти, які ніколи солирующими не зважали, як, наприклад, валторна».

Однак, діяльність оркестру не обмежується співпрацею з іменитими музикантами. «Ми прагнемо відкривати нові імена, виховувати нові таланти, давати дорогу молодим талантам, - каже художній керівник молодіжного колективу, Народний артист України Гаррій Абаджян. - І в цьому плані концерт, який пройде в п'ятницю 11 травня, дуже показовий, адже на ньому відбудеться дебют диригента і відразу двох солістів ».

Музиканти Олексій Ніколаєнко і Володимир Рогоза - друзі дитинства. Разом навчалися в музичній школі, потім в музичному училищі, разом закінчували консерваторію по класу фагота. Зараз Олексій працює в Дніпровській філармонії, а Володимир - у МАСО «Слобожанський». Цього разу вони дебютують як солісти.

«Фагот зазвичай звучить в складі оркестру. Почути соло для фагота можна нечасто, а для двох фаготів, взагалі, вкрай рідко, - розповідає художній керівник оркестру, професор Гаррій Абаджян. - Його іноді навіть називають «мало сольним» інструментом, в сенсі мало солирующим. Фагот - інструмент, що вимагає від музиканта високого професіоналізму і майстерного виконання. Але коли на ньому виконує соло яскравий талановитий музикант, цей інструмент може доставити слухачам величезну естетичну насолоду, на ньому можна грати музику різного характеру від лірики до гротеску ».

Диригент концерту Ігор Соловей відомий як музикант-валторніст, який виступав у складі різних оркестрів України, Франції та Німеччини. По закінченню диригентського факультету Харківського національного університету мистецтв ім. І.П. Котляревського він співпрацював з симфонічними оркестрами Хмельницького, Дніпра і Донецька. У 1994-1996 роках Ігор Соловей працював в Молодіжному академічному симфонічному оркестрі «Слобожанський» в якості оркестранти і ось, більш ніж через 20 років, відбудеться його дебют перед харківською публікою вже за диригентським пультом.

У програмі концерту, кажуть його майбутні учасники, - твори, які дуже рідко можна почути на концертних майданчиках міста. Це твори чеських авторів - «Концерт для двох фаготів з оркестром» Яна Ванхаля і «Симфонія №7» Антоніна Дворжака, а також «Увертюра № 3» німецького композитора Людвіга ван Бетховена, що вважається, на думку деяких музикознавців, «одним з найбільших чудес симфонічного мистецтва ». За словами диригента, Ігоря Солов'я, сьома симфонія Антоніна Дворжака, виповнюється набагато рідше його більш відомих восьмою і дев'ятою симфонії, а вже, коли це було в останній раз в Харкові йому навіть важко пригадати. «Вперше я зіграв її ще в Німеччині, в складі міжнародного оркестру« Філармонія націй »під керівництвом німецького диригента Юстуса Франца» - згадує музикант - і ось тепер збираюся виконати її перед харківською публікою разом з Молодіжним симфонічним, вже як диригент. Цей твір відрізняється глибиною і драматизмом, і, в той же час, в ній присутні жартівливі мотиви народного танцю ».

Нагадаємо, що концерт відбудеться 11 травня в Будинку Алчевських о 19:00. А наступний виступ МАСО пройде рівно через тиждень, також в п'ятницю, 18 травня. Це буде вже традиційний вечір «Максим Розенфельд про Дунаєвського», в якому відомий харківський екскурсовод і оповідач познайомить публіку з біографією великого композитора, пов'язаного з Харковом, а Молодіжний академічний симфонічний оркестр «Слобожанський» зіграє його музику.

comments powered by HyperComments