Сучасний Лист або «класичний» Тарантіно. Харків'ян запрошують познайомитися з творчістю норвезького музиканта

Середа, 16 травня 2018, 18:11
Вперше в Україну приїжджає Аксель Колстад — норвезький піаніст і композитор, який кожен свій концерт перетворює в яскраве шоу. «Ференц Ліст нашого часу», «Квентін Тарантіно класичної музики» — так називають музиканта західні ЗМІ.

Аксель Колстад народився в 1981 році, закінчив Норвезьку академію музики в Осло в 2006-му, зараз багато гастролює країнами Європи та Азії. А ще він ініціював перший в історії людства космічний концерт — запропонував це компанії, яка планує організовувати туристичні суборбітальні польоти, щоправда, поки тільки як ідею. Але ця історія найкраще характеризує Акселя Колстада — музиканта, який не боїться фантазувати.

Візит музиканта в Україну приурочений до Дня Європи та пройде 19 травня в рамках Art-performance «Художня симфонія» на сцені органного залу філармонії. У програмі, крім хітів класичної та сучасної академічної музики, прозвучить новий твір Колстада — концерт для фортепіано з оркестром.

«Концерт для фортепіано з оркестром, який прозвучить в Харківській філармонії 19 травня, присвячений моєму батькові — легенді баскетболу Альберту Леону Хазану. Він помер в кінці січня. Цей концерт — данина поваги йому. Тому для мене особливо важливо виконати його в країні, де народилася мати батька — моя бабуся. Це буде нелегко для мене, але світ заслуговує на те, щоб почути про мого батька, і я буду розповідати про нього за допомогою слів і музики до кінця свого життя», — зазначив композитор.

Сам Колстад  виконає соло на фортепіано, а супроводжуватимуть виступ симфонічний оркестр філармонії (диригент — Юрій Янко) й академічний хор ім. В. Палкіна (художній керівник — Андрій Сиротенко).

Нагадаємо, Art-performance «Художня симфонія» — проект-експеримент філармонії. Кілька художників протягом концерту створюватимуть витвори. Робочі місця для них облаштують прямо в органній залі, а матеріали вони принесуть з собою. Слухачам демонструватимуть процес створення картин на великому екрані. Цей незвичний концерт проходитиме в суботу, 19 травня. Початок — о 18:30. Придбати квитки можна на сайті або у касах філармонії.

comments powered by HyperComments