Скрипка XVIII століття, харківська композиторська школа та кольорове закриття. Філармонія запрошує на останні концерти сезону
Тільки пролунав величний «Реквієм» у виконанні симфонічного оркестру, а через два дні — в одному концерті беруть участь одразу чотири музиканти з різних країн.
Отже, у неділю, 24 червня, пройде концерт симфонічної музики, диригент якого — Ендер Сакпінар — приїхав з Туреччини, солістки (віолончелістка Джі-Йон Ву та піаністка Ліра Чой) — з Південної Кореї, а соліст (скрипаль Антон Сороков) — з Австрії.
Ендер Сакпінар — головний диригент Стамбульського державного симфонічного оркестру, також багато гастролює з оркестрами, ансамблями та хорами в Туреччині й усьому світі (від Берліна та Венеції до Мехіко).
Антон Сороков — скрипаль-віртуоз, концертмейстер Віденського симфонічного оркестру, виступає в якості соліста в великих музичних столицях світу, зокрема, в Австрії, Німеччині, Швейцарії, Італії, Франції, Чехії й Японії. Антон Сороков грає на скрипці, створеній Джузеппе Гварнері дель Джезу 1731 року, що надається в оренду Віденському симфонічному оркестру Австрійським національним банком.
Зазначимо, що напередодні концерту з 12:00 до 12:45 пройде його відкрита репетиція — в рамках «Дня музики в Харкові». Ще один пункт «відкритої» програми — півгодинний органний концерт, який розпочнеться 23 червня о 13:30.
Проект «Харківські династії», що стартував у червні з концерту юних скрипалів з родини Удовиченко, знайшов відображення в останньому концерті місяця. У суботу, 30 червня, в філармонії прозвучить музика харківського композитора Віталія Губаренка (1934-2000): «Камерна симфонія №2 для скрипки з оркестром» і симфонія-балет «Liebestod». Планується, що концерт відвідає вдова композитора Марина Черкашина-Губаренко — харків'янка, дочка артистів «Березоля», музикознавець, музичний критик, педагог і лібретист.
Соло на концерті виконуватиме Мирослава Которович — скрипалька з музичної сім'ї, що продовжує професію батька, Богодара Которовича. Вона виступає з багатьма оркестрами України та світу, створює музично-театральні проекти, викладає в Національній музичній академії України.
Закривати 89-й музичний сезон в Харківській філармонії буде прем'єра — «Прометей» («Поема вогню») Олександра Скрябіна прозвучить зі світловою партитурою, як задумував автор. Композитор мав «кольоровий слух», тобто бачив ноти в кольорах, і прописав в симфонічної поеми «Прометей» партію світла — Luce — поряд з інструментальними партіями. Перший в історії людства авторський твір з використанням світломузики буде відтворено 5 липня на закритті сезону в філармонії. Напередодні, 4 липня, відбудеться закриття органного сезону.
Опісля на музикантів і слухачів чекають канікули, але вони не триватимуть довго — вже в середині серпня стартують літні концерти, а у вересні — ювілейний, 90-й сезон.