Харків’ян запрошують на концерт-реквієм до Дня пам'яті жертв голодоморів

Четвер, 22 листопада 2018, 11:54
Концерт відбудеться у Харківському національному академічному театрц опери та балету імені М.В. Лисенка 24 листопада о 18:30.
Харків’ян запрошують на концерт-реквієм до Дня пам'яті жертв голодоморів

У цей день на сцену ХНАТОБ (CxidOPERA) вийде майстер художнього слова, Герой України, лауреат Національної премії ім.Т.Г. Шевченка, народний артист України Анатолій Паламаренко. Хор CxidOPERA та провідні хорові колективи міста виконають шедеври вітчизняної хорової музики.

Також до програми включено частину з Концерту для голосу з оркестром видатного   композитора Рейнгольда Глієра, інтермецо з опери «Сільська честь» італійського композитора П’єтро Масканьї. У концерті прозвучать голоси солісток театру лауреата Міжнародних конкурсів Вікторії Житкової та заслуженої артистки України Олени Старікової.

«Концерт, який ми пропонуємо слухачам,  продовжує традицію художньо - громадянських акцій театру, яка особливо проявилася у таких масштабних музичних проектах, як виконання 9-ї симфонії Бетховена до Дня Європи або реквіємів Верді та Моцарта, - відзначають у ХНАТОБі. - Слід згадати також прем’єру вистави-реквієму «Жнива скорботи» («Панахида за померлими з голоду») Героя України, народного артиста України,  лауреата Національної премії ім. Т.Г. Шевченка Євгена Станковича на вірші Дмитра Павличка та канонічні тексти (до 75-ї річниці Голодомору 1932-33 років). Як театральну постановку, цей твір було здійснено уперше на харківській сцені у 2008 році. Акція до 85-ї річниці Голодомору 1932-33 років на сцені  Харківського національного академічного театру опери та балету імені М.В. Лисенка за участі численних хорових колективів міста сприятиме збереженню історичної пам’яті нашого народу. У цей день ми всі вклоняємось пам’яті жертв  голодоморів та політичних репресій. Це не може залишити байдужими».

comments powered by HyperComments