«Вертепуй разом з друзями»: у Вертеп-феста з'явився мобільний туристичний путівник

П'ятниця, 21 грудня 2018, 18:09
«Вертепуй разом з друзями!» - під таким гаслом 12-13 січня у Харкові втретє пройде «Вертеп-фест». Його організатори вважають, що яскравий, великий фестиваль в мегаполісі є прекрасним приводом для українців завітати до Харкова, особливо для «легкої на підйом» молоді.
«Вертепуй разом з друзями»: у Вертеп-феста з'явився мобільний туристичний путівник

 Для туристів партнери Фестивалю, студенти НТУ «ХПІ», розробили мобільний додаток Wayley — туристичний путівник, який допоможе орієнтуватися в Харкові та на заходах у вирі «Вертеп-фесту».

Міжнародний досвід, та вже і український, говорить пре те, що місто, в якому проводиться справжнє маскарадне дійство, завжди приваблює та притягує до себе гостей, туристів. Театралізований карнавал «Маланка на Буковині» збирає тисячі відвідувачів з усієї України - наводять приклад організатори «Вертеп-фесту». Вони впевнені, що Всеукраїнський фестиваль вертепів у Харкові поступово становиться своєрідним магнітом, який притягує глядачів та учасників та надає поштовх для розвитку міжрегіональних зв’язків, внутрішнього туризму. Організатори фестивалів «Пархомівка - світові шедеври», «Вертеп-фест» та «Аланські витоки» -- БФ «Харків з тобою» -- підкреслюють, що всі їх фестивалі, що відбуваються вже не перший рік, націлені саме на це. Навіть більше, в цьому році до команди фестивалю приєдналася фахівчиня з туризму, що дало можливість вийти на новий рівень - почали налагоджувати стосунки з туристичними компаніями, які займаються внутрішнім туризмом та просувають його в Україні.

«На кожному нашому фестивалі ми намагаємося привернути увагу українців до Харківщини, - розповідає Андрій Шейнін, співзасновник БФ «Харків з тобою». - А цього року пішли далі: в листопаді, завдяки підтримці Українського культурного фонду, провели семінар для представників вертепних колективів-учасників фестивалю, куди запросили і представників туристичних компаній. Ми показали їм Харків та його туристичні можливості. За ці два дні нам вдалося перевернули уяву гостей о Харкові, ми отримали безліч захоплених відгуків, чим, як патріоти нашого міста, дуже тішимося».

Учасниця семінару «Готуємось до Вертеп-фесту» Майя Сайпель, художня керівниця Зразкового фольклорного гурту «Перлинка» з Хмельниччини, не приховує, що захопилася містом та дуже чекає на нову зустріч з ним. «В Харкові я була вперше і покидаю його під великим враженням: від міста, людей, - зізнається Майя Сайпель. - Я приїхала додому і захоплено розповідала своїм вихованцям, що їх чекає на Вертеп-фесті. Що вони не тільки будуть там колядувати, а й побачать прекрасне місто з багатою архітектурою, багатою історією».

Експерти турбізнесу визначають, що введення воєнного стану відразу позначилося на туристичній галузі України. Але, незважаючи на обставини, команда «Вертеп-фесту»рішуче налаштована провести дійсно Всеукраїнський фестиваль. Вона залучає до Харкова гостей та туристів, організовує виступи по всьому місту вертепних та колядних колективів, яких наразі зареєструвалося вже більше 60 і близько половина з них - з інших регіонів України: від Львова, Івано-Франківська та Хмельницького до Луганської і Донецької областей.

«Ми хочемо показати Харків - Україні, і Україну - Харкову, - розповідає координаторка по туризму фестивалю Наталія Буйнова. - Тому кличемо не тільки вертепні колективи брати участь, а й запрошуємо всіх, хто поважає традиції, любить подорожувати, цікавиться історією України, приїхати до Харкова на Вертеп-Фест 2019, прогулятися містом, познайомитися з архітектурою і пам'ятками в чудовій атмосфері зимових свят. Також активно співпрацюємо з туристичними компаніями, що займаються внутрішнім туризмом. До нас завітали представники туристичних агенцій Києву, Запоріжжя, Сум, Полтави. Ми запропонували їм взяти до уваги наявність Фестивалю вертепів і привозити сюди в ці дні туристів, тому що буде дійсно цікаво».

«Вертепний театр та колядування з незапам'ятних часів було улюбленою святковою розвагою молоді, - говорить координаторка фестивалю, директорка БФ «Харків з тобою» Олена Рофе-Бекетова. - Для того ж, щоб традиції жили, їх треба оновлювати. Тому вже третій рік поспіль БО «Благодійний фонд «Харків з тобою» влаштовує яскраве масштабне вуличне дійство, в якому культурне надбання нашого народу зазнає сучасної інтерпретації - «Вертеп-фест». Досвід першого ж Фестивалю вертепів переконав нашу команду, що це той самий шлях, яким можна занурити молодь у справжню автентику українських традицій, відроджуючи тим самим нашу ідентичність».

Саме молодь, у першу чергу, має оцінити Wayley - мобільний туристичний путівник по Харкову з можливістю планування поїздки в залежності від уподобань і бюджету користувача. Там же буде надана інформація про екскурсійну та ігрову програму фестивалю «Вертеп-квест». Додаток розробила команда студентів НТУ «ХПІ»: Олександр Терновий, Ілля Косенко та Іван Білоус. Організаторам «Вертеп-фесту» сподобалася ця ініціатива, і вони вирішили підтримати її. Wayley можна безкоштовно завантажити у свій телефон за посиланням. Також, завдяки цьому мобільному додатку, кожен буде мати можливість орієнтуватися в місті та заходах «Вертеп-фесту», навіть, якщо приїхав до Харкова вперше.

«В ХПІ приїжджала викладачка з Австрії, яка дуже скаржилася, що їй ніде дізнатися інформацію про місто онлайн, щоб зорієнтуватися в потрібний момент, - розповідає головний ідеолог розробки Wayley Олександр Терновий. - Це й підштовхнуло мене до ідеї створення мобільного додатка з туристичними маршрутами. Адже ми впевнені, що Харків, як мегаполіс з великими можливостями та багатою історією, повинен мати свій особистий мобільний путівник з актуальною інформацією, який буде підтримувати команда, що знається у місті».

«Спочатку ми хотіли зробити тільки туристичні маршрути та екскурсії з можливістю замовити гіда, - розповідає один з розробників Wayley Ілля Косенко. - Але, аналізуючи потреби туристів, вирішили додати кілька основних функцій: знайти житло, подивитися визначні пам'ятки, відвідати цікаві івенти, вибрати заклад для харчування та можливість отримати знижку. А ще додали корисні фільтри -- пошук по страві, віддаленість від центру, локації для фото. Вважаємо, нам пощастило познайомитися з таким великим яскравим проектом як Вертеп-фест. Це, дійсно, привабливий для туристів захід, і наш мобільний додаток тут буде корисним. Він допоможе людям краще пізнати Харків - саме те, чого ми насправді хочемо».

У Wayley буде представлена «Мережа-Фест» - дружня до «Вертеп-фесту» мережа закладів харчування та готелів Харкова. Кожен, хто 12-13 січня зайде в заклад «Мережі-Фест» в костюмі або з атрибутикою фестивалю та будете мати мобільний додаток Wayley, отримає знижку на чай/каву/смаколики; а якщо ще й заспіває колядки або покаже вертепну виставу - отримає подарунки. Перелік закладів можна знайти за посиланням

Організатори «Вертеп-фесту» закликають представників сфери гостинності - кафе, ресторанів та готелів Харкова, - стати партнерами Фестивалю, приєднатися до «Мережі-фест», аби разом урізноманітнити сферу гостинності та сформувати позитивний туристичний імідж міста. Доєднатися до «Мережі-фест» можно, зареєструвавшись за посиланням

Реєстрація вертепних та колядних колективів, що хочуть взяти участь у Вертеп-Фесті, також досі триває за посиланням

Попередня програма Вертеп-фесту 2019

12 січня, субота (основний день фестивалю)

11:00 – 13:50 на сходинах ХНАТОБ ім. М. Лисенка: виступ колективів фестивалю “Святовид”

13:30 – 14:30 парад вертепів головною вулицею міста – Сумській

14:30 – 15:00 всеукраїнська акція одночасного виконання колядки »Нова радість стала» та відкриття фестивалю на площі Свободи

15:00 – 20:00 концерти по всьому місту: майдан Свободи, майданчик перед ХНАТОБ ім. М. Лисенка, майданчик перед пам’ятником Т.Г. Шевченка, майданчики в парках міста та в улюблених місцях відпочинку харків’ян, супермаркети, ТРЦ

13 січня, неділя

10:00 – 12:00, парк ім. Горького: виступи вертепних колективів на центральній сцені

comments powered by HyperComments