«Мистецтво Слобожанщини» запрошує харків’ян відвідати виставку творів американського художника Шрі Чінмоя
На виставці можна подивитись копії деяких робіт художника із серії «Птахи, що мріють про мир та свободу».
Шрі Чінмой є відомим миротворцем та філософом, якого у 2007 році було номіновано на Нобелівську премію миру. Він залишив значний спадок у багатьох сферах людської діяльності, серед яких - поезія, музика і, звичайно, художнє мистецтво. Шрі Чінмой вважав, що зайняття творчістю можуть допомогти людині у її духовному зростанні, зробити її більш цільною та всебічно розвиненою. Головні ідеї, серед яких - любов, пошук внутрішнього спокою і світла, втілились і в його мальовничих роботах, які експонувались у відомих музеях, галереях та залах світу, таких як галерея «Карусель» у Луврі (Париж), Національна галерея (Оттава), Карнегі-хол (Нью-Йорк), «Мол Галері» (Лондон), Виставкова зала ратуші (Осло) та багатьох інших.
Образ птиці посідає особливе місце у творчості Шрі Чінмоя. Він символізує душу, прагнення свободи. Стиль, в якому зроблені роботи, є авторським і має назву Jharna-Kala, що в перекладі з бенгальської означає «фонтан-мистецтво». Це абстрактний, метафоричний стиль, в якому художник відбив свої відчуття. Роботи є лаконічними, місткими, але в кожній з них присутня легкість та гармонія.
Довідка. Шрі Чінмой (1931-2007) народився в Індії. З 60-х років проживав у Нью-Йорку. Почав малювати у 43-річному віці. Його спадщина нараховує близько 200000 картин та 16 мільйонів малюнків птиць, деякі з них зберігаються у колекціях відомих музеїв миру, таких як «Метрополітен музей мистецтв» (Нью-Йорк), Музей Вікторії та Альберта (Лондон). Написав 1600 книг, склав 20000 музичних творів, провів 800 концертів Миру. Постійно читав лекції про мир у найвідоміших університетах світу, таких як Гарвардський, Кембридзький, Принстонський, Єльський, Стенфордський, Колумбійський, Оксфордський, Токійський.
Під час роботи персональної виставки мальовничих творів американського художника Шрі Чінмоя «Птахи мріють про мир-свободу» відбудеться низка культурологічних заходів:
26 вересня о 17:00 – лекція Юлії Харіної на тему: «Історія моди. Небезпечна мода минулого. Частина 1»;
28 вересня з 12:00 до 18:00 – акція з обміну фотографіями «Сушка - 2019», вздовж площі Свободи на території пішохідної алеї між Харківським обласним палацом дитячої та юнацької творчості та площею Свободи;
2 жовтня о 17:00 – творча зустріч з автором персональної виставки художніх робіт харківського лікаря Ольги Прасол «Мій затишний світ»;
3 жовтня о 17:00 – творча зустріч з організаторами виставки творів американського художника Шрі Чінмоя «Птахи мріють про мир-свободу».