В Україні відбудеться Всеукраїнський конкурс молодих композиторів імені Бориса Лятошинського

Вівторок, 1 жовтня 2019, 16:35
1 жовтня стартує прийом робіт-композицій на участь в конкурсі молодих композиторів імені Бориса Лятошинського. Конкурс є частиною грандіозного міжнародного фестивалю Kharkiv Music Fest-2020, який відбудеться у Харкові 28 березня – 12 квітня 2020 року.
В Україні відбудеться Всеукраїнський конкурс молодих композиторів імені Бориса Лятошинського

Всеукраїнський конкурс молодих композиторів присвячено пам’яті видатного українського композитора Бориса Лятошинського, 125 річниця якого буде святкуватись в наступному, 2020 році.

«З-поза найвидатніших українських композиторів його можна без перебільшення назвати титаном вітчизняної музичної спадщини, – коментує куратор конкурсу Іван Пахота. – За часи радянського минулого України ім'я і значення Лятошинського було змаргіналізовано і, фактично, принижене. Нашою задачею є популяризація творчості Майстра: українські молоді митці мають знати про цього композитора значно більше ніж його фото на стінах музичних шкіл». 

Цілями конкурсу є розвиток творчості молодих композиторів в Україні, зростання значення цих творів, фахова орієнтація в професійному середовищі молодих митців. Основне завдання – створення мистецького простору можливостей реалізації в майбутньому молодих композиторів.

До складу Журі конкурсу увійшли:

Еуґеніуш Кнапік (Катовіце, Польща) – провідний педагог з композиції в Польщі. Будучи абсольвентом Генріка-Міколая Ґурецького та Олів'є Мессіана, є беззаперечним авторитетом як теоретик сучасної світової музики і автор видатних монументальних творів.

Вальтер Фельдман (Цюріх, Швейцарія) – понад 10 років був директором Tage für neue Musik Zürich;  співпрацював з такими метрами як П'єр Булез, Карлгайнц Штокгаузен, Філіп Манурі, Луїджі Ноно тощо. Це композитор, який з легкістю зможе відшукати смарагд в піску

Алла Загайкевич (Київ, Україна) – твори Алли Загайкевич вирізняє передовсім полікультурність та мистецький космополітизм, поєднання непоєднуваного, відхід від мейнстрімних тенденцій. Алла – видатний фахівець в сфері акустичної та електронної музики, педагог.

Іван Пахота (Харків, Україна) – керівник конкурсу, незалежний експерт.

Цікавою відмінністю конкурсу є те, що він анонімний – всі роботи подаються під псевдонімами, тож наявність будь-яких відомостей в нотних матеріалах, які в подальшому передаються на розгляд журі, вважатимуться порушенням правил конкурсу і учасника буде дискваліфіковано.

Лауреати конкурсу приймуть участь в концерті, що відбудеться в рамках фестивалю Kharkiv Music Fest 2020, і буде складатись з творів учасників.

Також в рамках фестивалю відбуватимуться майстер-класи і лекції за участі членів журі конкурсу.

«Ідея проведення цього конкурсу в моїх думках майоріла вже давно, – розповідає Іван Пахота. –  В світі є чимало подібних конкурсів, які орієнтовані на молодь-резидентів своїх держав. В Україні теж є багато обласних, місцевих композиторських конкурсів, але вони орієнтовані на вже конкретно визначених конкурсантів, і часто на їх викладачів: і мова про справедливість і прозорість тут не йдеться. Крім того, наша молодь не сприймає композицію як фах, можливість в майбутньому самореалізуватись в цій царині. Конкурс Лятошинського має на меті підтримати і дати поштовх до професійного майбутнього українських композиторів. Справедливість і максимальна об'єктивність в роботі журі є понад усе».

Зворотний зв’язок: info@kharkivmusicfest.com

Креативний куратор – Іван Пахота

Адміністратор – Людмила Лінник

Контактний номер: 095 15 84 524

comments powered by HyperComments