Українські аграрії завойовують світові ринки
За інформацією Урядового порталу, у результаті активної співпраці держави та бізнесу відбулося розширення географії експортних постачань української продукції, а також збільшено кількість підприємств, які отримали право експорту на світові ринки, повідомляє Справжня Варта.
Зараз загальна кількість українських підприємств, які мають право постачати свою продукцію на світові ринки, становить 1 693.
Так, кількість українських підприємств, які отримали право експорту харчових продуктів тваринного походження збільшилася із 667 у 2016 році до 734 станом на липень 2017 року, з яких виробники м'яса та м’ясопродуктів (280), молока (198), риби (96), меду (66) та яєць (64). Також до переліку підприємств, які мають право експорту харчових продуктів тваринного походження, увійшли виробники майонезу та соусів, желатину і молюсків.
Окрім того, до реєстру затверджених експортних потужностей внесено 959 суб’єктів господарювання, які займаються виробництвом неїстівних продуктів. Серед них – підприємства, що виробляють премікси та корми (694), пух і перо (83), вовну і шкірсировину (63), козеїн (48), ветеринарні препарати (10), органічні добрива, племінні ресурси тощо.
З цього переліку 283 підприємства – це ті, які мають право експортувати свою продукцію до країн Європейського Союзу (103 виробники харчових продуктів, зокрема, м'яса птиці, риби, меду, яєць, молока та молочних продуктів та 180 підприємств, що виробляють нехарчові продукти тваринного походження, зокрема, пухо-перова сировина, шкірсировина, корми для непродуктивних тварин, субпродукти нехарчові, племінний матеріал та інше).
Загалом, упродовж 2016-2017 років Держпродспоживслужба проводила переговори із 22 країнами щодо експорту української продукції тваринного походження на закордонні ринки.
Більше економічних новин читайте на сайті Справжня Варта.