«Новий відлік»: кому дістанеться 6 млн. грн?

«Новий відлік» реалізується вже третій рік. Третій сезон проекту відрізняється від попередніх тим, що є частиною «Програми сприяння розвитку малого та середнього підприємництва в Харківській області на 2016-2020 рік», яка була прийнята у вересні минулого року. Крім того, тепер в проекті можуть брати участь не тільки ВПО та учасники АТО, а й підприємці Харкова і області, які бажають спробувати свої сили в бізнесі.
«У цьому році концепція проекту дещо змінилася: ті учасники, які успішно захистять свої бізнес-плани, отримають не гранти, а пільгове кредитування і безвідсоткові позички від Харківського Центру зайнятості та Регіонального фонду підтримки підприємництва, – розповідає Олександр Чумак, керівник проекту, президент« асоціації приватних роботодавців ». – 26 вересня у нас відбувся перший етап захисту бізнес-планів перед менторами, представниками ЗМІ, громадських організацій, вищих навчальних закладів. На захисті були присутні й приватні інвестори, які зацікавилися можливістю фінансування проектів учасників. Тепер учасники проекту мають можливість захищати свої бізнес-плани в рамках конкурсу на фінансування від Харківського Центру зайнятості та Харківського регіонального фонду підтримки підприємництва. Кращі проекти отримають фінансування. Зауважу, що загальний кредитний фонд Програми центру зайнятості становить понад 6 млн.грн».
На суд експертів учасники представили різноманітні проекти: від відкриття кафе до створення інтернет-майданчика для батьків, що хочуть підібрати своїм дітям «освітні гуртки», які будуть запропоновані програмою по ряду заданих параметрів.
Кожен проект курирував ментор – експерт у своїй сфері. Крім того, в рамках проекту працював консультаційний центр.
Основним завданням Центру була допомога у всіх питаннях, що стосуються написання бізнес-плану і його захисту.
Так, ментори проекту консультували учасників з питань бізнес-планування, питань, що стосуються юридичної, маркетингової та комунікаційної сфери.
У Центрі можна було попрацювати над написанням бізнес-плану, зустрітися з учасниками попередніх етапів проекту «Новий відлік».
«Основною відмінністю проекту в цьому році є те, що учасники орієнтовані на отримання зворотного фінансування (безпроцентної позики), замість грантової (безоплатної) підтримки. Як наслідок – на захист вийшли не всі відвідували заняття. Але така ситуація – це відображення реального стану справ в бізнесі, де позикові кошти потрібно віддавати. Крім того, відразу зрозуміло, хто прийшов дійсно навчитися писати бізнес-план, а хто був просто «слухачем курсів» – коментує Валерій Кайданів, ментор проекту, експерт в сфері бізнес-планування.
Незважаючи на суворий відбір учасників і складне навчання бізнес-процесів, кількість заявок від бажаючих взяти участь у проекті було величезне, тому організатори вирішили продовжити життя проекту.
«Кількість бажаючих прийняти участь в проекті було настільки велике, що ми прийняли рішення продовжити проект, але з деякими змінами, – розповідає Олександр Чумак. – Цього разу ми міняємо географію проекту – йдемо в райони Харківської області: Балаклійський, Первомайський, Чугуївський, Лозівський. Назва у проекту буде змінено на «Новий відлік. Малі міста », але мета проекту залишається незмінною - допомога в запуску, розвитку або відновлення підприємницької діяльності з метою створення нових робочих місць».
Старт намічений на початок жовтня. Проект буде реалізовуватися за підтримки Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ)
Проект «Новий відлік» реалізується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».