Боротьба з оскаженілою хутірською корупцією набуває обертів: ще одного селищного голову усунули з посади

Ігор Каневський  |  Вівторок, 26 квітня 2011, 15:25
Селище міського типу Зачепилівка - один з найменших і найвіддаленіших райцентрів Харківщини. До обласного центру - 130 км, проте це не виправдовує запізнілість новин з Зачепилівщини. Таке враження, наче інформацію звідти везуть на чумацьких волах. Лише сьогодні в Харкові оприлюднено повідомлення про усунення з посади Зачепилівського селищного голови Григорія Запорожця, хоча рішення про це було ухвалене ще 8 квітня.
Боротьба з оскаженілою хутірською корупцією набуває обертів: ще одного селищного голову усунули з посади

Сесія Зачепилівської селищної ради  8 квітня 20 голосами з 23 присутніх достроково припинила повноваження свого голови.  Робота позапартійного Г.Запорожця була визнана незадовільною. Ще 27 січня 2011 р. районна прокуратура спрямувала на розгляд ради подання про усунення селищного голови із займаної посади. Підстава ще з попередньої каденції Запорожця - незаконне рішення виконавчого комітету селищної ради від 05.11.2009 р. № 161 «Про дозвіл на прибирання земельної ділянки» по вул. Українській, 25.   Тоді селищний голова навіть не повідомив депутатів про дане прокурорське подання, і тільки після звернення до суду це питання набуло розгляду на сесії.

На сесії також оприлюднили результати перевірки контрольно-ревізійного відділу, якими встановлено серйозні порушення Закону України «Про ведення бухгалтерського обліку та фінансової звітності в Україні». Встановлено також порушення і в частині передачі в оренду ТОВ «Котельні лікарняного комплексу». Зазначено, що бюджетом селищної ради протягом 2005-2010 років не доотримано орендної плати з урахуванням індексу інфляції в сумі 197,7 тис.грн. від здачі в оренду цілісного майнового комплексу двох котелень. Не дотримуються правила прийняття у комунальну власність безгосподарних приміщень. В порушення законодавчих актів, як заявлено на сесії, обманним шляхом головою селищної ради Г. Запорожцем через рішення сесії визнано право власності на нежитлові будівлі громади селищної ради.

Так надзвичайно скромно виглядає будинок селищної ради в райцентрі Зачепилівка

У виступах селищних депутатів (абсолютна більшість яких належить до Партії регіонів - 14 з 24, є ще 5 депутатів від "Батьківщини", по одному - від "Сильної України" та "Нашої України") також було заявлено, що за період перебування на посаді голови  Г. Запорожця відбулися серйозні фінансові порушення. Він завдав збитків громаді селища, дискредитував в очах мешканців органи місцевого самоврядування та виконавчої влади. Своєю діяльністю селищний голова, випробувавши корупційні схеми з продажу колишнього приміщення школи, відчувши безкарність, свідомо довів комунальне підприємство ВУЖКГ до банкрутства. Крім цього, значні втрати бюджету здійснювались через неефективне використання землі. Та й інвентаризація землі по селищній раді до цього часу не здійснена. По офіційних даних на території селищної ради є ріллі 5086 га, з яких 159 га не використовуються. Також встановлені факти щодо недоотримання значних бюджетних коштів від несплати податку за землю, на якій розміщені торгівельні та інші будівлі.

Сайт Зачепилівської районної адміністрації дуже оперативно відреагував на рішення сесії. Прізвище Запорожця прибрали, його обов'язки, відповідно до закону, виконує секретар селищної ради Леся Кинька (Партія регіонів). 


 

comments powered by HyperComments