Південно-східні кроки “Вищої політичної школи”: на Харківщині навчалась майбутня еліта

Ігор Алексєєв  |  Вівторок, 5 квітня 2011, 10:35
З 24 по 28 березня в Харківській області в селищі Коробово семінарами для молоді Східного та Південного регіонів України завершився перший етап проекту «Вища політична школа - нові принципи лідерства», в якому взяли участь більш ніж 60 молодих громадських лідерів.
Південно-східні кроки “Вищої політичної школи”: на Харківщині навчалась майбутня еліта

Незмінними тренерами школи і цього разу стали голова Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні Ніко Ланге, директор «Центру політичних студій та аналітики» (ЦПСА) Віктор Таран, Олена Медвєдєва - заступник директора ЦПСА та тренер Центру, випускник «Вищої Політичної Школи - 2010» Іван Омєлян. Також керівництво центру продовжує оновлювати тренерський склад «Вищої Політичної Школи». Зокрема, цього разу вперше відбувся тренерський дебют Тетяни Рудик та Сергія Кареліна - випускників «Вищої Політичної Школи - 2010». Окрім того, в семінарі взяла участь випускниця 2010 року, координатор Проекту «Вища політична школа» у Сумській області Вікторія Ступак.

Після п’яти днів напруженої роботи можна проаналізувати як з першим етапом навчання справились молоді лідери східної та південної України. Приємно вразила строкатість представництва різних громадських організацій, яких була абсолютна більшість порівняно з політичними партіями. Також не підлягають сумніву широкі знання, якими володіють представники третього сектору. Робота в групах відбувалась без конфліктів, а отже здатність до визначення спільних базових цінностей та висока толерантність є ознаками молодих лідерів сходу та півдня нашої держави. Якщо говорити про зони розвитку, які були визначені для представників обох груп, то варто відмітити значний потенціал для росту глибини знань в політичних ідеологіях та механізмах реалізації своїх ідей на основі чітких ідеологічних цінностей. Також обом групам не вистачало навиків позарамкового мислення. Коли для вирішення проблеми, яка стояла перед ними, їм потрібно було вийти за рамки українських реалій та взяти в руки відомий всім ВеПеШистам «молоток та цвях» вони зустрічали опір своїх внутрішніх стереотипів. Хоча це завдання виявилось для них не легким, оскільки молоді лідери вперто відштовхувались не від інструментарію політичних ідеологій, а від свого життєвого досвіду, кінцеві презентації таки довели вміння тримати в руках ідеологічні механізми.
В ході роботи виявилось, що молодь у східній групі більше схильна до християнсько-демократичних цінностей, а представники південної групи вже традиційно обирали для себе більш ліберальну ідеологію.
Підсумовуючи всю роботу за ці дні, можна з радістю сказати, що сім'я ВПШ поповнилась більш ніж шістдесятьма новими членами. Учасники розпочали свій шлях до самовдосконалення особистого розвитку та зміни ситуації в Україні.
Проект “Вища політична школа – нові принципи лідерства” був розпочатий у 2010 році ГО “Центр політичних студій та аналітики” спільно зі своїми іноземними партнерами. У 2011 році підтримку у проведенні надають Представництво Фонду Конрада Аденауера в Україні та Благодійний Фонд  Богдана Гаврилишина.
Загалом участь у проекті беруть 150 молодих лідерів з усієї України.

comments powered by HyperComments