В Лозовій на кладовищі перепоховали військовополонених Другої світової війни

Неділя, 26 червня 2011, 17:47
У роковини початку війни вона нарешті закінчилася для одинадцятьох радянських військовополонених. 22 червня на центральному кладовищі перепоховали їхні залишки. Імена цих бійців залишаються нез'ясованими. Відомо лише місце, де вони загинули. Це фашистський концентраційний табір, який за часів війни був розташований на території 61-го арсеналу.
В Лозовій на кладовищі перепоховали військовополонених Другої світової війни

 

В останню путь невідомих радянських військовополонених проводжають з усіма почестями — військовими, цивільними та церковними. Одинадцять залишків вмістилися в одну труну. Їх знайшли після вибухів на 61 арсеналі, на технічній території у воронці розміром з футбольне поле. Так війна сучасна розкрила таємниці війни колишньої.

Після того, як на арсеналі знайшли людські залишки, їх перевірили судово-медичні експерти. Вони і встановили, що фрагменти належать одинадцятьом людям. Для цих радянських солдат війна нарешті завершилася. Священик Свято-Смоленського храму отець Михаїл відслужив над ними панахиду та провів церемонію ховання.

Учасники перепоховання поклали квіти до могили невідомим солдатам і вшанували їхню пам'ять хвилиною мовчання. З братською могилою попрощалися ненадовго, бо це не останнє перепоховання жертв фашистського табору. Земля продовжує віддавати загиблих. Цього року сапери, які працюють над розмінуванням арсеналу, знайшли нові людські залишки.

comments powered by HyperComments