Нові комунальні тарифи у Харкові ще не набули чинності

Микола Кузнецов  |  П'ятниця, 16 січня 2009, 15:53
Відповідно до закону тариф на комунальні послуги встановлює виконавець послуг, розповів керівник харківського КП «Житлкомсервіс» Олександр Яковлев.
Нові комунальні тарифи у Харкові ще не набули чинності

«Якщо хтось говорить, що «Житлкомсервіс», не маючи на те законних прав, складає цифри, це голослівні заяви, що не відповідають дійсності», – заявив директор «Житлкомсервіс».

Він пояснив, що комунальні підприємства «Вода», ХТМ, Харківкомуночиствод, Харківміськліфт, Харківблагоустрій, комбінат з вивозу твердих побутових відходів подають свої розрахунки в управління тарифної політики. Ці кошти підприємства запитують, виходячи з обсягів грошей, необхідних на відшкодування затрат, витрачених на надання послуги.

У даний момент управління ці розрахунки перевірило, і передало на узагальнення в «Житлкомсервіс».

У свою чергу, «Житлкомсервіс» провів цю роботу протягом 3 місяців, і розрахував нові тарифи для кожного будинку, а не по категоріях будинків, як раніше. У газеті «Харьковские известия» було опубліковано проект нових тарифів для кожного харківського будинку по районах міста.

О. Яковлев підкреслив, що нові тарифи не набудуть чинності , наприклад, після закінчення місяця від дня публікації (24 січня). У цей час іде обговорення проекту з харків'янами, які дзвонять і задають питання та роблять пропозиції. Також не припиняється постійна аналітична робота за проектом.

Коли конкретно нові тарифи будуть винесені на виконком, а потім на сесію Харківської міськради, ще не відомо.

Розрахунки, опубліковані в Харківських звістках, проведено для 7136 будинків. У середньому тарифи планується підняти на 60%, але О. Яковлев підкреслив, що це аналог «середньої температури по лікарні», тобто дана цифра не може адекватно відображати ситуацію, і необхідно конкретизувати показники щодо кожного будинку.


 

comments powered by HyperComments