Міська влада зробила спробу зруйнувати пам’ятний знак, що був встановлений на честь проголошення суверенітету України
А починалося все так. Начальник Управління внутрішньої політики облдержадміністрації Володимир Зінченко запросив до себе на розмову голову громадського об’єднання “Поступ” Анатолія Сергієнка, очільника харківського осередку ВО “Свобода” Ігоря Швайку та засновника пам’ятного знаку Володимира Пасічника.
Як виявилося, пан Зінченко розмовляв з кожним окремо, але питання задавав однакові. Представників національного середовища запитували про те, чи згодні вони з тим, щоб пам’ятний знак було демонтовано і на його місці встановлено 24 метрову вежу із прапором України. Почувши від усіх ним опитаних заперечну відповідь, чиновник запропонував перенести пам’ятний камінь за колишній палац піонерів. Але така пропозиція теж не була схвалена.
Зокрема Анатолій Сергієнко, наголосив на тому, що 24-метрову вежу на місці невеличкого пам’ятника ставити не можна, оскільки під землею у тому місці розміщені комунікації метрополітену, і запропонував поставити вежу з прапором України на місці пам’ятника Лєніну.
Але після цієї розмови на українському обласному радіо з’явилася інформація про те, що представники українського національного середовища були опитані і вони дали цілковиту згоду на демонтаж пам’ятного каменю, що був встановлений на честь проголошення державного суверенітету України паном Володимиром Пасічником. Представник вищезгаданого засобу масової інформації Віталіна Зінківська оприлюднила такі дані на радіо з посиланням на сайт обласної державної адміністрації.
Після цього, Володимир Пасічник прикував себе металевими ланцюгами до пам’ятного каменю. Свої дії письменник і громадський діяч пояснив так: “Я повинен спростувати цю брехню і цей міф про те, що націоналістичні сили Харкова дали згоду на демонтаж пам’ятника”.
Голова харківського осередку ВО “Свобода” Ігор Швайка теж висловив свій протест проти демонтажу чи перенесення каменю в інше місце і організував акцію на захист пам’ятника.
Очільник громадського об‘єднання “Поступ” Анатолій Сергієнко теж дуже обурений тим, що обласне українське радіо подало неправдиву інформацію про позицію національних сил Харкова щодо пам’ятного знаку, встановленого на честь проголошення державного суверенітету України.
Таким чином, тепер біля входу до Саду Шевченка постійно знаходяться представники місцевих національно-патріотичних сил, здійснюючи постійний нагляд за вищезгаданим пам’ятним знаком.