На місці пам'ятника Леніну почалися роботи

Вівторок, 26 липня 2016, 13:15
За огородженій парканом зоною на площі Свободи працює будівельна техніка.
На місці пам'ятника Леніну почалися роботи

Як повідомляє Status quo, за парканом екскаватор риє ями, вивантажуючи грунт в самоскид. Вже готові кілька ям. Робота триває.

Нагадаємо, після завершення проукраїнського мітингу 28 вересня 2014 року його учасники перемістилися під пам’ятник Леніну. Спочатку активісти за допомогою відбійного молотка викарбували напис «Слава Україні». Згодом вони підпиляли ноги монументу, щоб його можна було звалити. Окремі фрагменти пам’ятника були відколоті ще до його знесення. Зокрема, у цьому взяли участь бійці батальйону «Азов», члени «Східного Корпусу» та «Громадської Варти. Харків», а також харківські ультрас. Пам’ятник довелося валити вручну, бо спецтехніку не пустили на площу Свободи. Знесення дозволив тодішній губернатор Ігор Балута. Депутати міськради на сесії 24 лютого 2016 року прийняли рішення виділити з міського бюджету Харкова 1 мільйон 700 тисяч гривень на демонтаж постаменту пам'ятника Леніну. Станом на кінець березня кошторису на ці роботи не було.

Відповідно до закону про декомунізацію на Харківщині повинні демонтувати майже 200 монументів. Влада на місцях має відзвітувати про виконання до 14 квітня. Демонтаж постаменту харківського пам'ятника почався 11 квітня 2016 року. Міська влада повідомила про плани вирівняти місце.

comments powered by HyperComments